Už čoskoro sa dočkáme prvých únikov, ktoré nám budú ukazovať iPhone 12/12 Pro. Japonský blog macotakara prišiel s videom a fotografiami toho ako by mohol takýto produkt vyzerať. Na záberoch môžeme vidieť „len“ maketu vytlačenú na 3D tlačiarni. Dáva nám ale peknú predstavu o tom čo môžeme očakávať od rámu z iPhonu 4 a edge-to-edge displeja.

Maketa iPhonu 12 Pro. Pozrite sa aké tvary bude mať model pre rok 2020.

Apple bude musieť po dlhých rokoch mierne pozmeniť dizajn. Hranaté iPhony boli na trhu už pomerne dávno. Ak rátame aj model SE, v podstate boli predstavované od roku 2010 (iPhone 4) do roku 2015.

- Reklama -

Modely so zaoblenými hranami po okrajoch sú tu v podstate rovnako dlho. Po prvý krát boli predstavené ešte v roku 2014 s príchodom revolučného iPhonu 6. Postupne sa zdokonalovali až do roku 2019, kedy bol vydaný zatiaľ posledný iPhone 11/11 Pro.

Rok 2020 by mal byť ale zlomový. Jablková spoločnosť by sa mohla vrátiť o niekoľko rokov späť. Poprední analytici tvrdia, že iPhone 12/12 Pro prinesie aj prvky, s ktorými po prvý krát prišiel ešte iPhone 4 pred desiatimi rokmi. Ide hlavne o ostré tvary rámu.

Maketa iPhonu 12 Pro. Pozrite sa aké tvary bude mať model pre rok 2020.
Maketa iPhonu 12 Pro vytlačená na 3D tlačiarni – svetapple.sk

Tie budú pôsobiť veľmi elegantne a luxusne. Všetko však budú musieť dizajnéri v Cupertine skombinovať aj s edge-to-edge displejom na prednej strane. Vďaka vyššie uvedenému japonskému webu môžeme vidieť prvú predstavu o tom, ako by to malo vyzerať.

Nenechajte sa odradiť, na prvý pohľad veľmi zlým technickým spracovaním. Jedná sa len o projekt, ktorý bol vytlačený pomocou 3D tlačiarne. Táto technológia má evidentne ešte svoje obmedzenia. Na to aby si ale o zariadení človek utvoril v hlave svoj vlastný názor to určite stačí.

Do komentárov nám napíšte, či sa tešíte na tohtoročnú generáciu iPhonu. My si myslíme, že dizajn bude s týmito tvarmi skutočne podarený a veľmi sa tešíme, keď si iPhone 12/12 Pro v takejto podobe podržíme v rukách.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.