Apple aj tento rok predstaví nové iPhony. Konkrétne by to malo byť až 5 modelov. Rátame tu samozrejme aj model SE 2. Dnes vám ukážeme to ako bude vyzerať vlajková loď s označením iPhone 12 Pro Max. Niektoré špecifikácie sú už známe a šikovný dizajnér vytvoril na základe nich koncept.

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.

Jednotlivých konceptov, ako by mohol vyzerať budúci iPhone sme už videli dosť. Dnes si ukážeme jeden taký, ktorý vyzerá skutočne reálne. Dôvod je ten, že autor sa prísne držal únikov, ktoré sú už známe. Keď už sme pri tvorcovi, je ním dizajnér Hasan Kaymak. Svoje dielo ukázal na stránkach concept-phones.com.

Displej iPhonu 12 Pro s novým dizajnom

Hlavná zmena sa týka prednej časti zariadenia. Konkrétne displej bude mať úplne novú uhlopriečku. V prípade modelu 12 Pro by to malo byť 6,1″ a v prípade modelu 12 pro Max potom 6,7″. Je to možno drobné vylepšenie, ale určite postačí. Nebude to navyše všetko. S týmito modelmi príde aj zobrazovacia frekvencia 120 Hz. Dnes má iPhone 11 Pro „len“ 60 Hz a to je v porovnaní s konkurenciou veľmi malé číslo.

Vďaka lepšej frekvencii bude ovládanie omnoho plynulejšie. Stačí ak si to vyskúšate na poslednej generácii iPadu Pro, ktorý už dlhšiu dobu 120 Hz podporuje. Ak sa pýtate, prečo ju Apple nedalo už do iPhonu 11 Pro, je to presne preto, aby ju mala v zálohe na rok 2020.

V druhom rade by sa mal displej zbaviť výrezu vo svojej hornej časti. Face ID tu samozrejme ostane. Kameru a ani senzory by sme ale nemali vidieť. (Minimálne tak to hovorili správy z minulého roka. Dnes už sú analytici voši odstráneniu „notcha“ trochu skeptickejší.)

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
Displej s novým dizajnom – svetapple.sk

Vráti sa sem stará technológia

Podľa dávnejších správ Apple pracuje na technológii, ktorá dokáže senzory minimalizovať. Skryté by tak mali byť vo veľmi tenkom rámčeku, ktorý bude obkolesovať samotný displej. Okrem toho by sa mala do iPhonu vrátiť jedna stará dobrá funkcia.

Nie, 3D Touch to nebude. Používatelia si na Haptic Touch zvykli veľmi rýchlo a predchodca skoro nikomu nechýba. Malo by to byť Touch ID, teda senzor otlačkov prstov.

Ak sa pýtate načo, odpoveď je jednoduchá. Keďže má mať iPhone 12 Pro Face ID, určite nebude túto technológiu nahrádzať. Na miesto toho ju bude ale dopĺňať. Pokiaľ kliknete na displej vašim prstom a zariadenie ho autorizuje skôr ako tvár, dostanete sa dnu ešte rýchlejšie, ako dnes. Okrem toho to môže byť aj akýsi spôsob vyššieho zabezpečenia v prípade, že to bude zákazník vyžadovať. Do zariadenia sa používateľ nedostane bez toho aby mu Face ID naskenovalo tvár a Touch ID otlačok prsta.

Prečítajte si tiež  Stiahnite si pozadia na tému októbrového Apple Eventu a nalaďte sa s nami na udalosť Unleashed.
Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.

Nové tvary vychádzajúce z iPhonu 4/5

Správy hovoria o tom, že Apple sa pozrie pri tohtoročnom modeli trochu do minulosti. Konkrétne nahliadne do roku 2010, kedy vyšiel iPhone 4. Určite budete súhlasiť s tým, že na svoju dobu išlo o jedno z najlepších zariadení, aké ste si mohli kúpiť.

Nemyslíme to ale iba technologicky. Apelujeme skôr na dizajn, ktorý kombinoval luxusné materiály a perfektné spracovanie. Apple si na ňom dávalo vždy záležať a ináč to nebude ani v roku 2020 pri iPhone 12 Pro.

Celkovo by malo zariadenie trochu pripomínať spomínaný iPhone 4 či možno model 5. V dnešnej dobe využíva Apple zaoblené hrany prakticky od roku 2014, kedy prišiel iPhone 6. Tento trend už ale môže niekoho nudiť a my sa tomu nečudujeme. Zmenu si to doslova pýta.

iPhone 12 Pro bude mať teda ostrejšie hrany a tým pádom aj mierne pozmenený vizuál. Podľa všetkého by mal nápadne pripomínať iPad Pro. Ide o produkt, ktorý v dnešnej dobe považujeme za jeden z vrcholov dizajnovej ponuky spoločnosti Apple. Ak to teda takto dopadne, vôbec nebudeme proti.

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
Dizajn bude rátať s ostrými hranami – svetapple.sk

Čo sa týka materiálov, tak tu musíme samozrejme rátať približne s tým, čo máme k dispozícii už dnes. Rám bude tvoriť s najväčšou pravdepodobnosťou nerezová oceľ a zadnú stranu zase matné sklo, ktoré nájdeme aj na aktuálnych generáciách smartfónu. „Trojplatnička“ by tu mala ostať a tak isto už ostane aj poloha loga situovaná na stred. V konečnom dôsledku pôjde o jedno veľmi elegantné a luxusné zariadenie.

Technológie, ktoré by sa v iPhone 12 Pro mali vyskytnúť

Po výkonnostnej stránke je to asi logické. Procesor Apple A13 Bionic nahradí novšia verzia, s označením Apple A14 Bionic. Výkon bude obrovský. Pokiaľ je A13 ešte aj dnes najvýkonnejší mobilný procesor na svete, A14 by malo posunúť latku do úplne iných sfér. Spolupracovať by mal s operačnou pamäťou na úrovni 6 GB RAM.

Dnes má iPhone 11 Pro 4 GB RAM. Nehovoríme, že je to málo ale navýšenie je mimoriadne vítané. Úložisko by malo byť také ako dnes a teda 64 GB, 256 GB a 512 GB. Šepká sa ale o tom, že by po prvý krát mohla vzniknúť 1 TB varianta. Nám sa to však stále zdá ako nepravdepodobné.

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
Telefón bude plný nových technológii – svetapple.sk

Okrem toho by sme sa tu mohli dočkať aj väčšej baterky. Autor konceptu hovorí až o kapacite 6000 mAh. Bol by to pekný sen ale my sa radšej budeme držať trochu pri zemi.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 2 (iPhone 9) zrejme klope na dvere! Prísť môže tento týždeň.

Takýto veľký akumulátor by sa sem určite nezmestil. Netušíme, koľko teda presne mAh bude mať ale predpokladáme, že telefón vydrží minimálne o hodinku dlhšie ako jeho predchodca. Apple sa snaží urobiť vždy aspoň maličký pokrok. Samozrejme tu bude dostupné bezdrôtové a rýchlo nabíjanie. V balení nájdeme 18W adaptér tak ako aj dnes.

Veľmi dôležitým komponentom by mal byť aj ToF senzor na zadnej strane. Je to tá štvrtá „malá“ šošovka, ktorá sa nachádza na mieste fotoaparátov. ToF v skratke znamená „Time of Flight“.

Zariadenie vysiela infračervené lúče a dokáže zmerať vzdialenosť ich nárazu (napríklad o stenu) vďaka času, za ktorý sa odrazia naspäť. Jednoduchšie povedané, pomocou tejto „vecičky“ bude novinka schopná skenovať 3D objekty či priestor.

To je zatiaľ všetko z pohľadu inovácie. Určite sme nespomenuli úplne všetky vylepšenia, ktoré na náš čakajú v roku 2020. Je to ale preto, lebo ich zatiaľ nepoznáme. Predsa len si musí aj Apple niečo nájsť, s čím nás v konečnom dôsledku prekvapí, no nie?

Cena a dostupnosť budúcoročných iPhonov

Na záver už len informácia o cene a dostupnosti vlajkových modelov. Predstavenie je naplánované tak ako vždy, na september 2020. Telefóny by mali byť v predaji ešte počas daného mesiaca. Prídu po boku iPhonu 12, ktorý si budete môcť zakúpiť s uhlopriečkou 5,4″ a 6,1″ (oba by mali byť už OLED). Cena verzie Pro nemá byť vyššia ako dnes. Ak aj napokon bude, zvyšovanie sa má týkať len desiatok dolárov/eur.

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020. – svetapple.sk

Na druhú stranu treba ale povedať, že by nás malo v balení čakať veľké prekvapenie. Budú to slúchadlá AirPods (pravdepodobne bez bezdrôtovo nabíjateľného púzdra), ktoré nahradia EarPods s lightning káblom. To by už mohlo stáť za to, no nie?

Do komentárov nám nezabudnite napísať, čo si myslíte o koncepte vy. Nám sa vizualizácia veľmi páči a celkom by nám stačilo, keby iPhone 12 Pro/12 Pro Max vyzeral takto. Čo poviete?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.