Mať čo najlepší fotoaparát v smartfóne je požiadavka väčšiny používateľov. Ani sa tomu nečudujeme. Fotíme a natáčame stále radšej a radšej. Dnes sa môžete pozrieť na úžasné umelecké video, ktoré vzniklo na šošovku iPhonu XS Max. Keď si ho pozriete, nebudete tomu veriť.

Nie je to len video, je to umelecké dielo

Ak máte radi video tvorbu a zároveň aj umenie, ste na správnej adrese. Dnes sa pozrieme na nádherný snímok, ktorý trvá len 59 sekúnd a kompletne celý vznikol na iPhone XS Max. Toto zariadenie prišlo na trh ešte v roku 2018, čo ale nič neznamená, pretože už vtedy vedelo používateľovi poskytnúť mimoriadne vysokú kvalitu záberov. O tom sa čoskoro presvedčíte aj vy sami.

Ako sme už naznačili, jedná sa o čisto umeleckú tvorbu. Autorom videa je štúdio Vallée Duhamel, za ktorým stojí dvojica Julien Vallée a Eve Duhamel. Spoločne sa špecializujú predovšetkým na vysoko kvalitné lo-fi videá, vizuály, inštalácie a podobne. Ako sami o sebe uvádzajú, majú radi experimentálny prístup k práci, čo môžeme vidieť aj vo výslednom produkte. Názov samotného diela je “Glacier”, čo v preklade znemená ľadovec. Tento prvok sa v ňom vyskytuje vo veľkej miere.

Toto video natočené na iPhone XS Max vás posadí na zadok!
Toto video natočené na iPhone XS Max vás posadí na zadok!

Pod týmto dielom si môžete pozrieť aj minútové video, ktoré tvorbu zaznamenáva z pohľadu “behind the scenes”. Ako môžete sami vidieť, vytvoriť niečo tak pôsobivé, vôbec nie je jednoduché a vyžaduje si to tím špecialistov, kreatívcov a v neposlednom rade aj trochu šťastia a talentu.

Výsledný efekt ale stojí za to a nám sa veľmi páči. Pokiaľ máte niečo podobné aj vy, neváhajte nás o tom informovať, radi o vás napíšeme článok. No a pokiaľ potrebujete na úpravu vášho videa nejaký šikovný editor, môžete si vybrať z tejto ponuky, kde sme vybrali 6 tých najlepších. Tak čo, páči sa vám výsledok štúdia Vallée Duhamel, alebo vás snímok neoslovil?

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here