O tom, že Selena Gomez natočila úplne nový videoklip na iPhone (pravdepodobne model 11 Pro) ste si mohli prečítať včera. Dnes si však môžete pozrieť niečo v čom nebola miliónová produkcia a ani extrémne drahé zariadenie. Toto je videoklip natočený na obyčajný iPhone 11. Výsledok možno spoznáte, aj tak je ale vynikajúci.

Videoklip natočený na obyčajný iPhone 11, výsledok je výborný.

Vráťme sa ešte ku včerajšiemu klipu Seleny Gomez, ktorým sa pochválilo na svojom YouTube aj samotné Apple. Ten bol absolútne jednoduchý a v čiernobielych farbách. Aj to bol možno dôvod, prečo sme tu v podstate nemali možnosť zistiť, že objektívom bol smartfón a nie profesionálna kamera za niekoľko tisíc dolárov.

- Reklama -

Ďalším pádnym dôvodom je potom fakt, že na ňom pracoval tým najväčších profesionálov. Určite si ho Selena nenatočila a nezostrihala (neupravila) sama. Bola to pravdepodobne produkcia za desiatky tisíc dolárov tak ako je to už pri takýchto hviezdách štandardom. S tým súvisí aj to, že speváčku museli nasvietiť a všetko dokonalo pripraviť aby sa prispôsobili záberu. Výsledok bol potom taký aký bol.

Videoklip natočený na obyčajný iPhone 11. Pozrite sa na úžasný výsledok!
Videoklip natočený na obyčajný iPhone 11. Pozrite sa na úžasný výsledok!

Na druhej strane ukazuje, že v určitých situáciach vie smartfón prekvapiť omnoho viac ako by sme možno čakali. O profesionálnej produkcii a smartfóne za vyše 1000$ sa ale teraz baviť nejdeme. Do vienka sa nám dostal model za omnoho nižšiu cenu, ktorý si tiež urobil svoju robotu veľmi dobre.

Dnes si môžeme pozrieť o čosi ľudovejšiu tvorbu, no aj tak jej výsledok považujeme za veľmi dobrý. Hovoríme o speváčke Teror Jr, o ktorej si pravdepodobne nepočul. Na YouTube evidentne začína, no zrejme chcela ľudí zaujať tým, že jej najnovší videoklip bude natočený práve na jablkové zariadenie. To sa podarilo. Za klipom stojí Jonathan Morrison. Toho samozrejme nepovažujeme za žiadneho amatéra. Na „pľaci“ nebol ale ani žiaden filmový štáb. K natočeniu klipu bolo potrebné v podstate mať len trochu fantázie a vychytať vhodné počasie. Čo poviete na výsledok za minimálne náklady?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.