Apple predstavilo mobilný operačný systém iOS 9, ktorý je naozaj špičkový aj po stránke šetrenia batérie. Dostal hneď dve nové funkcie, ktoré by nám mali šetriť batériu a podľa Apple ju predlžia až o 4 hodiny. Avšak testeri prvej beta verzie iOS 9 majú na batériu a jej výdrž iný názor. Podľa mnohých žerie batériu naozaj vo veľkom. Čo však môže spôsobovať túto chybu?

iOS 9 beta 1 dlho nevydrží!

Testeri prvej beta verzie mobilného operačného systému iOS 9 majú prvý problém a to s niečim, čo mnohí z nás považujú za jednu z najpodstatnejších vecí v našich iPhonoch. Problém je s batériou, ktorej percentá ubúdajú podstatne rýchlejšie, ako v predošlej bete iOS 8.4 poprípade v iOS 8.3. Jeden používateľ dokonca tvrdí, že na jeho iPhone 6 sa batéria vybíja až o polovicu rýchlejšie, čo určite nie je príliš reprezentatívne číslo. Určite sa však jedná len o chybu.

- Reklama -

V nastaveniach totiž iOS 9 ukazuje, že najviac batérie žerie odomknutá/zamknutá plocha. Bežné hodnoty sa pohybujú okolo 15-30%. V prípade novinky sa táto hodnota šplhá až vyše 60%, čo určite nie je úplne normálne. Obvinenia padajú najmä na novú „inteligentnejšiu“ Siri, avšak nie je úplne isté, či ide o hlavného aktéra tohoto problému. Apple by malo túto nepríjemnosť vyriešiť v druhej betaverzii iOS 9.

Tu pekne vidno, ako mizne baterka prakticky na zamknutej či odomknutej ploche! - svetapple.sk
Tu pekne vidno, ako mizne baterka prakticky na zamknutej či odomknutej ploche! – svetapple.sk

Zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.