O pripravovanej novinke iPhone 6 vieme už množstvo vecí, ktoré nám dávajú kvalitný obraz o tom, ako asi bude vyzerať či fungovať. Dnes sa však objavila ďalšia a zatiaľ absolútne nová informácia, ktorá hovorí priamo o rozlíšení, ktorým bude iPhone disponovať!

iOS 8

Nové správy odhalili rozlíšenie jedného z modelov iPhone 6. Bol na to použitý práve Xcode, vďaka ktorému sa objavil binárny kód v iOS 8, ktorý hovorí o rozlíšení 1472×828 bodov. Aj napriek tomu, že nie je známe, o ktorý model presne išlo, rozlíšenie by mohlo vyhovovať obidvom, vzhľadom na to, že hustota pixelov by bola pri 4,7″ a aj 5,5″ verzii stále nad 300 ppi.

iPhone-6-4.7-inch-539-ppi
Pri menšom 4,7″ iPhone by rozlíšenie ponúkal 359,34ppi – svetapple.sk
iPhone-6-5.5-inch-461-ppi
Pri väčšom 5,5″ by šlo pri rovnakom rozlíšení o 307,07ppi – svetapple.sk

Mikroskop

Chlapci z webu Feldvolk.com sa rozhodli, že rozlíšenie novinky odhalia klasickým spôsobom a na odhalenie použili starý dobrý mikroskop. Práve vďaka nemu zistili, že by nový iPhone mohol ponúknuť rozlíšenie dokonca 1704×906 čo je v konečnom dôsledku viac ako nám napovedal iOS 8. Vyskytol sa však jeden problém, ktorý si všimol server macrumors a zároveň nesúhlasí s tvrdením Feldvolk.com. Ten totiž objavil, že pokiaľ by mal mať displej také rozlíšenie, musel by mať minimálne 16×16 bodov na jeden milimeter. Fotografie však ukazujú len 13×13 bodov na milimeter.

10210-2328-140919-iPhone_6-Display-l
S feldvolk.com nesúhlasí macrumors.com – svetapple.sk

Xcode 6

Nakoniec nám však celú pravdu môže objasniť informácia, ktorá bola objavená v Xcode 6. Tá totiž poukazuje na súbor, ktorý je prepojený so Springboardom a ponúka rozlíšenie 414×736. Pri zdvojení zistíme, že zodpovedá 1472×828 bodom, čo nám dáva pravdepodobne odpoveď na to, čo reálne uvidíme 9.septembra. Práve vtedy má byť predstavená novinka, ktorá bude niesť označenie iPhone 6. Zdá sa teda, že aj napriek opatreniam sa Jablkovej spoločnosti nepodarilo utajiť detaily ohľadom ich smartfónu a pred predstavením poznáme všetky podstatné detaily.

iPhone-6-resolution-Xcode
Dokument objavený v Springboarde – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.