Na internete sa objavili správy o fotoaparáte v iPhone 12/12 Pro. Do dnešného dňa sú okolo neho nejasnosti. Dôveryhodný leaker potvrdil, že aj v roku 2020 máme očakávať 12MP rozlíšenie. Zväčšia sa však senzory.

Fotoaparát bude lepší, no rozlíšenie zostane rovnaké…

iPhone 12 sa už blíži a my získavame ďalšie informácie od dôveryhodného leakera Komiyu. Jeho poznatky bývajú presné a preto im prikladáme vysokú dôveryhodnosť. Podľa najnovšieho príspevku nemáme očakávať revolúciu v počte megapixelov. Tá sa nateraz odkladá.

Nová vlajková loď príde s rozlíšením 12MP. Hoci sme očakávali trochu viac, nie je to prekvapenie. Apple si nikdy na tejto vlne neulietalo. Vždy poskytlo toľko megapixelov, koľko bolo potrebných. Ostatní výrobcovia využívajú vysoké hodnoty na marketing. Na papieri to funguje celkom dobre. V praxi to už býva horšie…

Dobrou správou ale ostáva, že fotoaparáty prejdú medzigeneračným vylepšením. Samotné senzory by mali byť o niečo väčšie. Presné číslo nepoznáme, no diskutuje sa o cca 10% náraste (oproti iPhonu 11/11 Pro). To môže ovplyvniť (pozitívnym spôsobom) kvalitu záberov.

- Reklama -

Vlajkové lode budú mať k dispozícaj LiDAR skener. Podľa posledných správ pomôže s automatickým zaostrovaním a večerným natáčaním videí. Takúto funkciu doposiaľ nemal žiaden iný smartfón od Apple…

Ak sa už tešíte na iPhone 12, neobávajte sa sklamania v oblasti fotoaparátov. Áno, možno neposkytne 100x digitálny zoom, no všetko ostatné bude mať vyladené na maximálnej možnej úrovni. Možno, že získame aj rôzne praktické funkcie, ktoré momentálne nemá ani konkurencia. Nechajme sa prekvapiť.

zdroje

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

5 KOMENTÁRE

  1. 12 Mpx foťaky má i Xperia 1 II a bude ich mať i Xperia 5 II a a ked bohate stačia firme, co vyrába fotoaparáty, tak to len asi o tých 12 Mpx nebude… tohto by som sa nebál.
    Len ma bude mrzieť 60 Hz frekvencia pri iP 12 a iP 12 Max, potešila by možnosť 90 Hz – tento dostupnejsi model budú kupovat mladsi ludia a tam je i vela hracov 🙂 u PRO verzii musí byť na konci roku 2020 moznost i 120 Hz displeja, inak si hejteri zgustnú a celkom právom.
    Inak podla mna budú mať iPhony 12 / Pro dobré predaje – “nový” hranatý tvat + kompaktnosť pri iP 12 (uvidime ešte ako bateria, celkom mám obavy). Sám som zvedavý, viem si predstaviť ist do iP 12 max (Pro verzia by mi bola zbytočná + neochota zaplatiť za mobil cez 1000 eur, aj ked je cena opravnena).
    Škoda, ze im to tentorok bude tak trvať… Inak iP fandím hlavne kvoli dlhej podpore. Aktuálne mam iP7 4. rok a starnutie výkonu som zatial nepostrehol, ale chce to už vacsi displej a “širokáč” 🙂 .

  2. Rozumne. Nárast MPX prináša zmensenie svetlocitlivej bunky na čipe a tým pádom vyšší šum pri horšom svetle a tiež vyššiu náročnosť na optiku. Toto zväčšenie čipu pri zachovaní rozlíšenia je super.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here