Spoločnosť Apple opäť nesklamala dostupnosťou nového modelu a iPhone SE ponúkne v krátkom časovom horizonte pre obrovské množstvo krajín. Prvými krajinami bude samozrejme USA, Austrália, Veĺká Británia, Nemecko a podobne. Kedy si ale budeme môcť vyskúšať túto fantastickú novinku aj u nás na Slovensku či v susednej Českej republike? Zistili sme to priamo pre teba a môžeme povedať, že sa je na čo tešiť!

Vieme, kedy začnú predaje iPhonu SE na Slovensku!

Tak v prvom rade, smartfón bude dostupný veľmi skoro rovnako tak, ako bol dostupný aj model 6S a 6S Plus. Slovensko aj Česko sa opäť dostalo už do druhej vlny predajov aj keď v minulosti sme sa nachádzali až v tej tretej či dokonca štvrtej. Apple garantuje, že novinku budeme môcť vyskúšať a zakúpiť už začiatkom apríla! Presný dátum ale stanovený nebol.

- Reklama -

Pokiaľ sa ale na to pozrieme tak, že novinka začne svoju púť 31. marca, čo je v podstate už za niečo vyše týždeň, môžeme minimálne odhadnúť presný dátum, kedy sa dostane aj ku nám. Keďže sme sa nad tým zamysleli vyskočili na nás dva dátumy. Prvým z nich je 7.apríla. Tento dátum je o týždeň neskôr ako začiatok predaja v najväčších krajinách sveta.

Snímka obrazovky 2016-03-21 o 20.10.56

Myslíme si ale, že to takto rýchlo Apple nestihne a novinku u nás uvedie na trh až o týždeň neskôr a teda 14. apríla. 2 týdne sú už dosť dlhá doba a navyše je to stále prvá polovica apríla, čo potvrdzuje informáciu “Early April”, ktorú uvádza Apple na svojich stránkach. Znamená to teda, že sa novinky dočkáme s najvyššou pravdepodobnosť práve 14.4.2016.

To aké množstvo zariadení sa na Slovensko či Česko dostane a či bude problém s dostupnosťou samozrejme teraz nevieme ale myslíme si, že o telefón bude práve v týchto krajinách obrovský záujem a tak by si mal predobjenávať čo najskôr to bude možné! Ceny budú zhodné prakticky s tými americkými.

Snímka obrazovky 2016-03-21 o 20.10.45

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.