Spoločnosť Apple evidentne nezabúda ani na spotrebiteľov, ktorí hľadajú moderný iPhone za rozumnú cenu. Presne takýmto kúskom má byť model SE 4. generácie, na ktorom sa v Cupertine aktuálne veľmi tvrdo pracuje. Podľa početných únikov sa môžeme tešiť na smartfón s dizajnom, ktorý bude veľmi podobný tomu, čo nám ponúka iPhone 14 z roku 2022. Teraz to potvrdil ďalší zdroj.

Známy leaker a informátor „Majin Bu“ dnes zdieľal na sociálnej sieti X obrázky makety, ktorá údajne zachytáva iPhone SE 4. generácie v plnej svojej kráse. Ako môžete vidieť sami, ide o kovovú predlohu, ktorá slúži na výrobu príslušenstva (kryty, sklá, puzdra a podobne). Vo svete únikov nejde o nič nezvyčajné, nakoľko Apple dáva takéto makety svojim partnerom celé mesiace pred predstavením zariadenia, aby preň stihli vyrobiť svoje vlastné produkty, ktoré sú dostupné od prvého dňa predaja.

Vďaka dnešnému úniku môžeme potvrdiť, že iPhone SE 4. generácie bude mať po prvýkrát v histórii edge-to-edge displej (pravdepodobne OLED), ktorého súčasťou už nebude žiaden snímač Touch ID na skenovanie odtlačkov prstov, ale oveľa modernejšia technológia Face ID s TrueDepth systémom so schopnosťou 3D skenovania tváre.

iPhone SE 4
Ako môžete vidieť sami, predná časť makety iPhonu SE 4 vyzerá prakticky rovnako, ako predná časti iPhonu 14 (foto: X / Majin Bu)

iPhone SE 4 dostane len jeden fotoaparát 

Zaujímavé je tiež to, že iPhone SE 4 má mať podľa uniknutých záberov len jednu šošovku zadnej kamery tak, ako to mali všetky doterajšie generácie. Práve týmto sa bude líšiť od iPhonu 14, z ktorého má jeho dizajn prioritne vychádzať.

iPhone SE 4
V zadnej časti sa bude iPhone SE 4 líšiť tým, že dostane len jednu šošovku pre fotoaparát. Ak budete chcieť viac, budete si musieť priplatiť za drahší model (foto: X / Majin Bu)

Okrem iného sa hovorí aj o tom, že tento model dostane USB-C port, ktorý v čase jeho uvedenia na trh bude minimálne na starom kontinente povinný.

Nemal by chýbať ani slušný výkon vďaka modernému procesoru (môže ísť o zatiaľ nepredstavený čip A18) a samozrejme dlhá výdrž batérie na jedno nabitie.

Jediná „smutná“ informácia je tá, že toto zariadenie bude predstavené s najvyššou pravdepodobnosťou až v roku 2025. Budeme si naň teda musieť ešte nejakú tú chvíľu počkať.

iPhone SE 4
Zo záberu zatiaľ nie je zrejmé, či iPhone SE 4 prinesie prepínač tichého režimu, alebo doň Apple zakomponuje Action Button. Dozvieme sa to pravdepodobne až neskôr. (foto: X / Majin Bu)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple má patent na detektor dymu v iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -