Apple je v súčasnosti jedným z najväčších výrobcov smartfónov na svete hoci každý rok predstaví v podstate len jeden model a na trhu ich má toľko, že by sme ich spočítali prstami jednej ruky. Stále má ale svoje problémy, pre ktoré dosť značne odrádza určitú klientelu. Napríklad taká výdrž batérie. Na modeli 7 Plus je už v pohode, s tou nemáme problém, ale model 7 je na tom o čosi horšie. Tak či onak, nový iPhone 8 bude na tom v tomto smere omnoho lepšie a vraj ho budeme aj kvôli tomu kupovať.

Baterka

iPhone 8 by mal síce priniesť displej veľkosťou podobný tomu, ktorý nájdeme v iPhone 7 Plus, ale rozmery telefónu budú rovnaké, ako rozmery iPhonu 7. Apple odstráni hrubé rámiky po bokoch displeja a nahradí ich práve samotným displejom. Lepšie využitý priestor ušetrí miesto a bude to vyzerať cool. Malo by to byť dokonca tak veľmi cool, že displej bude po bokoch ešte aj zaoblený a prinesie technológiu 3D Touch, čo znie ako fajn plán. Tak či onak, nech sa Apple snaží ako sa snaží, toto pravdepodobne nebude to najväčšie lákadlo pre budúcich používateľov. Najväčšie lákadlo sa bude ukrývať vo vnútri.

- Reklama -

Analytici z celého sveta vydávajú rôzne správy o tom, na čo sa môžeme v novom telefóne tešiť a čo bude najväčším lákadlom na jeho kúpu. V jednej veci sa väčšina zhoduje. Hovorí sa o väčšej baterke. Tá by vraj mala mať až 2700-3000 mAh, čo už je naozaj super. Všetko potom v malom tele a s veľkým displejom. Inými slovami, výdrž bude fantastická a nepocítiš to ani na hrúbke telefónu. Tá by mala ostať buď zachovaná alebo sa ešte zmenší. Apple získa viacej miesta na baterku iným usporiadaním základnej dosky. Po novom by mal určite komponenty lepiť na seba. My si to síce nevieme predstaviť v praxi ale v Apple určite vedia, čo robia. Hádam po predstavení v čo najkratšom čase prinesie opäť v spolupráci s PCexpres video, ktoré nám ukáže ako to vo vnútri telefónu vyzerá.

Samozrejme budú tu aj iné super veci ako napríklad rýchle nabíjanie, celkom nový dizajn a podobne. Telefón bude mať naozaj veľa lákadiel, pre ktoré si ho budeme mať kúpiť a my sa na to samozrejme tešíme. S vylepšeniami vzrastie žiaľ aj cena. Základ by sa mal pohybovať na úrovni 1000 eur a to pôjde len o 64 GB verziu. V tomto smere “osmička” kdekoho sklame, pretože Apple ponúkne len dva varianty a to práve 64 GB a 256 GB, čo nám príde mierne drzé, respektíve evidentný spôsob, ako zarobiť na zákazníkov ale čo už. Vždy to bude výborné zariadenie a vždy bude mať svojich stálych zákazníkov, na tom sa nič nezmení.

iPhone 8 - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here