Na internete sa objavujú informácie o tom, že spoločnosť Apple pripravuje nástupcu modelu SE. Novinka by však mala vychádzať z iPhonu 8. Je teoreticky možné, že dizajn sa však mierne pozmení. Vizualizácia ukazuje, ako by mohol vyzerať iPhone SE 2.

Vizualizácia ukazuje, ako by mohol vyzerať iPhone SE 2.

V dnešnej dobe samozrejme nevieme, ako bude budúci iPhone SE 2. generácie vyzerať. V podstate teda môžeme len tipovať, pre čo sa Apple rozhodne. V prípade prvej generácie iPhonu SE, Apple príliš dizajn nemenilo. Môžeme to teda očakávať aj v prípade iPhonu SE 2. Malých zmien by sme sa ale mohli dočkať. Očakávame, že na to aby sa zariadenie odlíšilo od klasického iPhonu 8, Apple by mohlo urobiť malé zmeny, ktorými sa priblíži k súčasnej generácii iPhonu 11/11 Pro.

Na internete sa objavil vydarený koncept, ktorý však mám momentálne len v jednej vizualizácii. Stojí za nim YouTube kanál EverithingApplePro. V jednej veci sa síce mýli ale zvyšok vyzerá pomerne realisticky.

Bude novinka kombináciou iPhonu 8 a 11?

Ak by malo Apple upraviť dizajn, tak len v zmysle aktuálnych modelov. Prvá malá zmena by mohla byť polohou loga na zadnej strane. Na novinkách sa nachádza v strede krycieho skla. Aby bolo všetko jednotné, tejto zmeny sa veľmi pravdepodobne dočkáme. Krycie sklo bude samozrejme lesklé tak ako v prípade iPhonu 11. Matné/mliečne sklo je výsadou len luxusných modelov 11 Pro/11 Pro Max.

- Reklama -

Ďalšia zmena, ktorú by Apple mohlo urobiť a bola by vľmi efektná (a pravdepodobne by príliš nenavýšila výrobné náklady) je krycie sklo, ktoré by zvýraznilo fotoaparát, mikrofón a blesk. Toto sklo by už mohlo byť rovnaké ako krycie sklo fotoaparátu na iPhone 11. Pomocou týchto jednoduchých korekcii by Apple veľmi dobre prispôsobilo zastaralý dizajn iPhonu 8 (z roku 2017) súčasným generáciám a o smartfón by mohol byť o niečo väčší záujem.

Ako sme už avizovali, autor jednu vec pravdepodobne neodhadol správne. Hovoríme o farbe. iPhone SE 2 by nemal byť dostupný v promovanej zlatej. Dočkať by sme sa mali vesmírnej šedej, striebornej a červenej Product (RED). Tak či onak na vizualizácii nižšie sa nám koncept veľmi páči. Čo si myslíte vy? Svoje názory nám napíšte do komentárov prípadne do správ…

Vizualizácia ukazuje, ako by mohol vyzerať iPhone SE 2, keď Apple dodrží dizajnový jazyk z modelu 11. - svetapple.sk
Vizualizácia ukazuje, ako by mohol vyzerať iPhone SE 2 – svetapple.sk

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here