iPhone SE 2. generácie už klope na dvere. Nové informácie od popredného analytika Ming-Chi Kua nás zase posunuli o niečo vpred. Po novom možno poznáme to v akých farbách príde, to koľko bude úložiska k dispozícii v každej z oboch variant a tiež to koľko asi bude stáť.

iPhone SE 2. Aké by mohli byť farby?

Keďže Apple ešte nenaznačilo, že by chcelo predávať druhú generáciu modeli SE 2, môžeme o správach len a len polemizovať. Na druhú stranu ale tieto správy pochádzajú od popredného analytika, ktorý má vysokú mieru pravdepodobnosti. O iPhone SE 2, respektíve nástupcovi modelu SE so 4″ displejom sa hovorí už dlhšie. Kuo už ale špecifikuje jednotlivé detaily a to môže znamenať len jednu vec. Zariadenia sa skutočne dočkáme. Nehovoríme, že presne v takej špecifikácii ako si prečítate nižšie ale je to veľmi pravdepodobné.

Prečo Apple potrebuje nástupcu za iPhone SE a iPhone 8 ? - svetapple.sk

To, že by malo ísť o duchovného nástupcu modelu SE a fyzického nástupcu modelu 8 je už vlastne jasné. Nedostane ale všetko to, čo druhý menovaný model. Začnime napríklad farbami. Pokiaľ si predstavíte populárne zariadenie z roku 2017, pravdepodobne sa vám okamžite zobrazí zlatá farba. Je to preto, lebo ju Apple pri propagácii osmičky asi najviac a najčastejšie používal. Podľa všetkého ale nástupca tohto modelu a zároveň SE nebude v tomto prevedení dostupný. Podľa Kua sa dočkáme troch variant. V prvom rade je to klasická, vesmírne čierna, v druhom rade je to strieborná (s bielym displejom) a v treťom rade potom Product (RED) varianta.

Úložisko a cena

Druhým veľmi podstatným faktom je to v akých kapacitách budeme môcť tento produkt zakúpiť. Nesieme len dobré správy. V prvom rade bude základ 64GB. S ničím typu 32GB alebo dokonca 16GB by Apple už nemalo strašiť. Za túto verziu používateľ zaplatí približne 399$ (v podstate by malo ísť o rovnakú čiastku ako za iPhone SE v roku 2016). Za väčšie úložisko, ktoré bud potom 128GB by sme mohli očakávať cenu o 100$ vyššiu, teda na úrovni 499$. To znie ako rozumná a fér ponuka.

Ak sa na to pozrieme z pohľadu minulosti, iPhone SE v 16GB kapacite v roku 2016 začínal na Slovenskom trhu s cenovkou 479€. Niečo podobné by sme mohli očakávať aj v tomto prípade. Samozrejme cena sa môže mierne pohybovať smerom hore. Za tento peniaz ale dostanete špičkový hardvér a chipset Apple A13 Bionic, 3GB operačnej pamäte RAM, 64GB úložisko, 4,7″ Retina LCD displej s 326ppi. Taktiež budete mať k dispozícii Touch ID, NFC pre Apple Pay či v neposlednom rade vylepšený fotoaparát vzadu či možno aj vpredu.

Cena verzie 128GB by sa mohla pohybovať niekedy na úrovni 579€. Tiež tu ale treba rátať s tým, že môže vyrásť o pár desiatok euro smerom navrch… Čo na to hovoríte? Oplatilo by sa to po stránke cena-hodnota-výkon? Svoje názory nám napíšte do komentára.

iPhone SE 2. Možno poznáme farby, úložisko a tiež základnú cenu. - svetapple.sk
iPhone SE 2. Možno poznáme farby, úložisko a tiež základnú cenu. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.