Už od roku 2016 sme si zvykli na to, že naše iPhony môžeme ponoriť aj pod hladinu vody s istotou, že sa im nič nestane. Na čo by nám potom bolo Vodotesné púzdro pre vodotesný iPhone? Máme pre vás odpoveď, prečo to nemusí byť až taký nezmysel.

2Vodotesné púzdro pre vodotesný iPhone?

Vodotesné púzdro pre vodotesný iPhone? Prečo nie! Dáva to logiku. – svetapple.sk

Určite sa teraz sami seba pýtate, čo to je vlastne za nezmysel. Odpoveď je jednoduchá. Spoločnosť LifeProof dnes uviedla na trh nové obaly FRĒ, ktoré vaše zariadenie dokonalo ochránia pred čímkoľvek, čo by ich mohlo nejakým spôsobom poškodiť. Samozrejmosťou je prvotriedna ochrana aj voči vode. Všetko je to síce super ale, na čo nám je takéto púzdro, keď iPhone už pár rokov vodotesný je?

Na odpoveď tu teraz treba vytiahnuť formulku zo záručných podmienok spoločnosti. Apple síce na jednej strane uvádza a chváli sa s tým, že jeho zariadenia dosahujú najvyššie normy odolnosti voči vode. Na strane druhej ale zlyháva v prípade, keď takýto produkt skutočne utopíte. Na jednej strane tomu rozumieme, mohli ste porušiť podmienky (ktoré normy dovoľujú) a spoločnosť to nemá ako zistiť. Na strane druhej však nemusíte chcieť riskovať utopenie (ktoré môže byť spôsobené povedzme aj zlým tesnením) s tým, že vám Apple povie „Sorry, porušili ste záručné podmienky“.

Púzdra od spoločnosti LifeProof navyše nie sú určené len na to aby ste s nimi skočili do bazéna a začali natáčať svet okolo vás. Ideálne sú napríklad aj na zimnú lyžovačku. Vtedy je zariadenie často v kontakte so snehom, roztopenou vodou, pádmi a otrasmi. Vy pri tom potrebujete aby sa mu počas týchto náročných podmienok skutočne nič nestalo.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.