Dnešný svet je skutočne zvrátení a ľudia sú kvôli peniazom urobiť naozaj čokoľvek. Krádeže čohokoľvek sú na úplne bežnom poriadku ale zabíjať kvôli iPhonu? No, aj to sú ľudia ochotní spraviť. Hodnota používaného iPhonu 7 nie je zas až taká vysoka. 28 ročný Abdul Sadam sa však práve kvôli nej stal obeťou. Zaplatil za ňu životom!

Smrť za iPhone

Len 28 ročný Abdul, ktorý len tak mimochodom pracoval v Dragon Hall Trust, čo je charitatívna organizácia zameriavajúca sa na pomoc mladým ľuďom rozvíjať sa v počítačových skúsenostiach sa stal obeťou smutného trestného činu. V pondelok, len niekoľko minút pred polnocou sa k nemu priblížili dvaja ľudia, ktorý sa ho pokúsili okradnúť o jeho iPhone 7. Abdul sa samozrejme bránil ale to mu bolo osudové. Jeden zo zlodejov sa automaticky stal aj vrahom po tom, ako obeť bodol nožom priamo do srdca. Abdul na následky ťažkého zranenia zomrel.

Tento príbeh sa odohral začiatkom týždňa v Londýne a má veľmi smutný koniec. Po celom incidente sa dokonca Abdul dokázal dostať k svojim rodičom, ktorí bývajú neďaleko miesta, kde sa táto tragédia odohrala. Tí ho našli pred dverami ležať v kaluži krvi na čo okamžite zalarmovali políciu a privolali záchranku. Ani tá už ale Abdulovi nedokázala pomôcť a ten svojmu zraneniu podľahol. Hneď po incidente začala polícia tento odporný trestný čin riešiť a dolapila dvoch mužov vo veku 17 a 18 rokov len niekoľko hodín po tom, ako sa to stalo. Zatiaľ síce nie sú odsúdení ale sú aspoň obvinení z vraždy. Momentálne sedia vo väzbe na policajnej stanici.

Je to smutný obraz doby, kedy sú ľudia ochotní vraždiť aj pre niekoľko stoviek dolárov. Treba si preto v každom prípade na seba dávať pozor. Možno si často krát ani len neuvedomujeme, čo sú ľudia schopní urobiť len preto, aby nám napríklad ukradli telefón!

28 Year Old London Charity Worker Murdered for His iPhone 7

Prečítajte si tiež  BADLAND 2: Prvý náhľad
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.