Apple prednedávnom predstavil okrem iného, aj iPad Pro. Pri jeho použití ale môže nastať chvíľa, kedy budeš chcieť ešte väčšiu presnosť. Apple preto starostlivo navrhol Apple Pencil. Ceruzka je navrhnutá ako vysoko intuitívny nástroj, ktorý ti umožní vytvoriť ľubovoľný počet efektov s presnosťou jediného pixelu. Ceruzka neobsahuje žiadne špeciálne nastavenia. Len chytíš a kreslíš. Toto ti zaručuje  kreativitu a slobodu viac, než kedykoľvek predtým.

hero_large

- Reklama -

Pridaj Apple Pencil. Odstráň bariéry.

Apple tento slogan udáva pri svojej ceruzke. Taktiež píše, že aj keď si nikdy nevidel Apple Pencil, vieš ako ju používať. Od prvej chvíle robí to, čo očakávaš. A čo viac treba? Či už sa jedná o skicovanie v parku, maľovanie akvarelových portrétov, Apple Pencil ti ponúka viacero nástrojov do jediného. Je extrémne intuitivna a jednoduchá presne tak, ako sme si u Apple zvykli a máme ho preto radi.

Takéto maľby môžeš robiť aj ty ! -SvetApple.sk
Takéto maľby môžeš robiť aj ty ! -SvetApple.sk

Kresli čiary akejkoľvek hrúbky, stlačí pritlačiť

Na špičke sú umiestnené presné tlakové senzory, ktoré sú schopné vnímať vyvinutý tlak. Na základe týchto údajov potom ceruzka určí, či má byť čiara tenká, alebo hrubá. Pritlač a kresli hrubé čiary, alebo použi jemný dotyk na čiaru tenkú ako vlas. Rozmanitosť a kreatívne efekty sú prakticky neobmedzené.

Apple Pencil - stači pritlačiť - SvetApple.sk
Apple Pencil – stači pritlačiť – SvetApple.sk

Pridaj tieňovanie pohybom ruky

Dva senzory náklonu taktiež umiestnené v špičke Apple Pencil vedia vypočítať presnú orientáciu a uhol tvojej ruky. Vďaka tomu môžeš vytvoriť efekt tónovania a to jednoduchým naklonením. Apple Pencil taktiež urobí taký veľký tieň, ako veľmi ceruzku nakloníš.

Apple Pencil - stači pritlačiť - SvetApple.sk
Apple Pencil – stači pritlačiť – SvetApple.sk

12 hodinová výdrž batérie

Apple Pencil môžeš jednoducho a pohodlne nabíjať pomocou Lightning konektoru, ktorý sa odhalí po otvorení hornej časti, ktorá tam drží vďaka silným magnetom. Vďaka tomuto konektoru môžeš nabíjať Apple Pencil jednoduchým zasunutím do iPadu Pro. A to je úžasné a najmä praktické. Konektor je vybavený mierne pretiahnutou konštrukciou, takže nabíjanie je možné, aj keď iPad Pro je vnútri púzdra. Navyše, ak nemáš čas, Apple Pencil môžeš už po pätnástich sekundách nabíjania používať až ďalšiu pol hodinu! Tento údaj uvádza Apple a čo je na ňom pravdy sa dozvieme až po prvých testoch. Na plné nabitie dostaneš komfortných 12 hodín práce s Apple Pencil.

Výdrž batérie - SvetApple.sk
Výdrž batérie – SvetApple.sk

Dostupnosť a cena

Apple Pencil bude dostupná od novembra, bohužiaľ presný dátum zatiaľ nie je známy. Cena bude 99 $ tak, ako to Apple uviedol na svojej Keynote. Ceruzka bude kompatibilná zatiaľ len s iPadom Pro, čo je asi dosť veľké sklamanie pre tých, ktorí majú staršie zariadenia.

Dostupnosť a cena - SvetApple.sk
Dostupnosť a cena – SvetApple.sk

 

- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here