Apple každým rokom nevydáva len nové generácie zariadení, ale vydáva tiež operačné systémy a ich nové verzie, poprípade aktualizácie, ktoré sem tam prinesú niečo nové. Už sa nám dokonca blíži aj predstavenie iOS 10, malo by to byť niekedy v júli na WWDC 2016. Zatiaľ netušíme, čo pre nás Apple v novinke chystá, no môžeme si pozrieť to, čo by od Apple chcela komunita. Na najnovšom koncepte môžeš vidieť napríklad využitie Siri či novú finančnú aplikáciu!

Výborný koncept iOS 10!

Najnovší koncept, ktorý vytvorila komunita ukazuje iOS 10 s ideálnymi funkciami, ktoré by mali vyhovovať každému. Celé video je veľmi dlhé, má až 8 minút a vysvetľuje pomerne podrobne všetko nové, čo by autori chceli. Chlapci, ktorí pracovali na iOS 10 koncepte pravdepodobne premýšľali a my musíme uznať, že to vôbec nevyzerá až tak zle.

- Reklama -

Vynikajúce je napríklad využitie Siri, ktorá by mohla prísť opäť s rozšírenejšími funkciami a tiež by mohla pobrať trošku viac rozumu. Každé ráno by si sa jej napríklad mohol opýtať otázku, čo si dneska na seba obliecť. Bolo by to výborné doladenie asistentky, ktorá by fantasticky spĺňala svoju úlohu. Každopádne, my by sme chceli os iOS 10 celkom niečo iné.

iOS 10 - svetapple.sk

Nakoľko bola Siri predstavená po prvý krát ešte v roku 2011 s príchodom iOS 5 a iPhonu 4S, v iOS 10 by už Apple mohlo priniesť konečne aj podporu českého a slovenského jazyka. Hoci mnohí z nás vedia aj po anglicky a nerobí im problém komunikovať so svojou asistentkou práve zahraničným jazykom, omnoho lepšie by sa s ňou komunikovalo práve po slovensky.

Navyše by tak bola v našej krajine omnoho viac využívaná a tiež by mohla dostať ďalšie funkcie, ktoré by nám uľahčili každodenný život. Okrem tohto už od iOS 10 nepotrebujeme nič “extra”. Možno sú funkcie, ktoré nám v iPhone chýbajú ale to zistíme až po tom, ako ich Apple ponúkne a my neskôr chytíme smartfón bez danej funkcie do ruky. Čo od novej verzie iOS očakávaš ty? Pokojne sa snami o svoje názory podel v komentároch, budeme veľmi radi! 🙂

https://youtu.be/Nf9jjJ1KRb8

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.