Apple sa tento rok pri predstavení nových iPhonov 13 nijako nevenovalo ich nabíjaniu pomocou technológie MagSafe, ktorú sme po prvýkrát videli v iPhone 12 v októbri 2020. Napriek tomu sa tu ale objavovala jedna otázka, na ktorú konečne poznáme odpoveď.

Firma uvádza, že iPhone 13 nabijete cez magnetický konektor rýchlosťou až do 15 W. Neplatí to ale pre všetky prevedenia. Rovnako ako pri iPhone 12 mini, aj jeho nástupca iPhone 13 mini podporuje maximálne 12 W nabíjanie.

- Reklama -

Ťažko povedať, z akého dôvodu sa Apple rozhodlo vykonať uvedený krok, no môžeme predpokladať, že to skrátka súvisí s celkovo menším telom zariadenia.

Nakoľko sa nabíjacia cievka výrazne nezmenila, iPhone 13 mini je po konštrukčnej stránke skoro rovnaký ako iPhone 12 mini.

Malé telo, veľa tepla 

No a tu vznikajú isté obmedzenia súvisiace s nedostatočným odvádzaním tepla počas dopĺňania energie. Ako iste viete, celý systém MagSafe sa počas procesu nabíjania zohrieva a aj preto nedokáže ponúknuť konštantných 15 W ale výkon občas dramaticky klesne a potom sa znovu dostane na maximálnu možnú úroveň.

A ak sa teraz pýtate, či vás má tento rozdiel vôbec trápiť. Odpoveď je samozrejme nie. V prvom rade sa tu bavíme len o zanedbateľných 3 W a v druhom rade, iPhone 13 mini má výrazne menší akumulátor než 6,1″ iPhone 13.

To v skratke znamená, že ho cez MagSafe nabijete na rovnakú percentuálnu kapacitu zhruba za totožný čas. Ak teda zvažujete nákup iPhonu 13 mini a pomalšie nabíjanie cez MagSafe vo vás vyvoláva zbytočné obavy, určite si s z toho nerobte ťažkú hlavu. Všetko funguje úplne perfektne!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.