Apple nás tento rok s príchodom nového systému iOS 11 poriadne sklamalo. iOS 11 nebol vôbec dobre vyladený. Nie len, že mal problémy s rýchlosťou, stabilitou či výdržou baterky. Prišli aj iné nedostatky, medzi ktoré patrí asi najdiskutovanejšie samovoľné zapínanie funkcie CLIR. Denne sa nám na tento problém sťažujú desiatky používateľov a my vieme ako sa dá vyriešiť ale páčiť sa ti to nebude. 

Nič nepomáha

Pokiaľ denne telefonuješ aj niekoľko hodín a používaš svoj telefón prakticky stále, následujúci problém sa ti určite páčiť nebude, minimálne nie pokiaľ ťa už vlastne stretol a ak sa pýtaš, či sa dá nejakým jednoduchým spôsobom vypnúť, odpoveď znie „NIE“. Najväčší problém je asi taký, že utajované číslo nikto nedvíha. Vy o tom navyše možno ani neviete a tak nechápete, prečo vás ľudia ignorujú. Dá sa to samozrejme vyriešiť klasickou cestou. V nastaveniach pozrieť zobrazovanie telefónneho čísla a funkciu vypnúť a zapnúť. Žiaľ, ide len o dočasné riešenie, podľa našich informácií stačí niekoľko hovorov a problém sa objaví opäť.

- Reklama -

Existuje ešte efektívnejšie riešenie, ktoré sa ti pravdepodobne nebude o moc viac páčiť ale tento problém odstráni raz a navždy. Stačí zájsť k operátorovi a jednoducho CLIR deaktivovať. Po tomto kroku by sa už číslo malo zobrazovať úplne normálne, iPhone nemá na výber. Navyše, myslíme si, že túto funkciu nutne potrebovať nebudeš, minimálne nie dovtedy, kým ju Apple nedá zase do poriadku. Ak máš teda problémy s CLIRkom, riešenie je vyššie. Ak ti to zas až tak moc neprekáža, tak skús vydržať, iOS 11.1 už údajne problém nemá. Pokiaľ máš stále iOS 10, ešte na ňom chvíľu zotrvaj. Ak už máš iOS 11 želáme pekné nervy. Sami vieme, aké to asi je a nie je to teda nič príjemné ale žiaľ nemáme na výber.

Clir - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.