Jablková spoločnosť pod vedením Steva Jobsa predstavila v roku 2007 prvú generáciu dnes už najpopulárnejšieho smartfónu sveta. Ide konkrétne o iPhone, ktorý sa za 7 rokov výrazne zmenil. Zaujímavé je však to, že za túto dlhú dobu prišli prakticky len 4 podstatné zmeny. Poďme si teda pozrieť na tomto animovanom gife, ako sa naše iPhony postupom času vyvíjali! 

4 dizajnové generácie

Pokiaľ používate iPhone od prvej generácie, určite si pamätáte zariadenie, ktoré malo vzadu hliníkový obal. O rok neskôr prišiel plastový iPhone s označením 3G, ktorý bol prakticky rovnaký, ako jeho nástupca 3GS. Po plastových iPhonoch prišiel na rad iPhone 4, ktorý je podľa mnohých (aj podľa nás) dizajnovým vrcholom, sedemročného portfólia telefónov Jablkovej spoločnosti. Nástupca mal označenie 4S, no jediná zmena, podľa ktorej sa dali zariadenia rozoznať bola v plastových pásikoch, kedy mal 4S až štyri pásiky, zatiaľ čo iPhone 4 len tri. iPhone 5 prišiel už klasicky o rok neskôr a dostal zaujímavý dizajn, v ktorom bol prvýkrát integrovaný zväčšený 4″ displej. iPhone 5S sa od svojho predchodcu príliš nelíšil. Ponúkal nové tlačidlo (Touch-id), true tone blesk a dve nové farebné varianty. Po úspechu tohto zariadenia prišieli tento rok hneď dva ešte úspešnejšie modely, iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Obe zariadenia boli kritizované za svoje hrubé plastové pásiky, no používatelia si na ne časom zvykli. Čo poviete, ktorý z iPhonov považujete za dizajnový vrchol vy? 🙂

- Reklama -

vyvojiphone-svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.