Spoločnosť Apple je v technologickom svete taký “trendsetter.” Veľmi veľa produktov, ktoré predstaví totiž už existuje, avšak v Cupertine ich prerobia tak, aby boli úplne iné a dodávali používateľovi úplne iný rozmer a skutočný zážitok z ich používania. Výnimkou samozrejme nebol ani prvý iPhone z roku 2007, ktorý prišiel medzi vtedajšie smartfóny ako z iného sveta. Pozri sa na vývoj mobilných zariadení po ňom.

iPhone vytvoril trend

Spoločnosť Apple vytvorila ešte v roku 2007 trend, ktorý sa nesie až do dnes a niektoré spoločnosti majú nemalé problémy, pretože sa k tomuto trendu pripojili až veľmi neskoro. Týmito spoločnosťami sú napríklad Nokia či BlackBerry. Apple raz jednoducho ukázalo, ako má smartfón vyzerať a odvtedy zmenil celý svet. Toto odvetvie (smartfónov) začalo byť čoraz populárnejšie a používatelia menili svoje tlačidlové Nokie za dotykový iPhone ako zbláznení. Na následujúcom videu uvidíš pekný vývoj toho, čo sa začalo objavovať po predstavení tohto zariadenia až po iPhone 6.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here