Spoločnosť Apple je v technologickom svete taký „trendsetter.“ Veľmi veľa produktov, ktoré predstaví totiž už existuje, avšak v Cupertine ich prerobia tak, aby boli úplne iné a dodávali používateľovi úplne iný rozmer a skutočný zážitok z ich používania. Výnimkou samozrejme nebol ani prvý iPhone z roku 2007, ktorý prišiel medzi vtedajšie smartfóny ako z iného sveta. Pozri sa na vývoj mobilných zariadení po ňom.

iPhone vytvoril trend

Spoločnosť Apple vytvorila ešte v roku 2007 trend, ktorý sa nesie až do dnes a niektoré spoločnosti majú nemalé problémy, pretože sa k tomuto trendu pripojili až veľmi neskoro. Týmito spoločnosťami sú napríklad Nokia či BlackBerry. Apple raz jednoducho ukázalo, ako má smartfón vyzerať a odvtedy zmenil celý svet. Toto odvetvie (smartfónov) začalo byť čoraz populárnejšie a používatelia menili svoje tlačidlové Nokie za dotykový iPhone ako zbláznení. Na následujúcom videu uvidíš pekný vývoj toho, čo sa začalo objavovať po predstavení tohto zariadenia až po iPhone 6.

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.