Vyzerá to tak, že na Apple TV sa stále pracuje. Obľúbený produkt už onedlho dostane veľkú aktualizáciu systému, ktorá by mohla priniesť zaujímavé novinky. Izraelský portál The Verifier, dnes informoval o tom, že pribudne takzvaný detský režim. Rodičia budú mať všetko pod kontrolou.

Do Apple TV mieri detský režim!

Áno, aj Apple TV je produkt, pri ktorom môžu tráviť deti viac času, ako je to zdravé. Presne preto sa jablková spoločnosť sústreďuje na riešenie tohto problému.

- Reklama -

Nový detský režim vám umožní nastaviť si obsah, ktorý budú môcť vaše ratolesti sledovať na obrazovke. Pokiaľ uznáte za vhodné, že niektoré seriály, filmy alebo aplikácie nie sú pre mladých vhodné, jednoducho to budete môcť zablokovať. Takisto sa budú dať nastaviť aj časové limity obrazovky. Ak sa rozhodnete, že Apple TV môže byť zapnutá počas dňa len 2 hodiny, po uplynutí tejto doby by si mala vypýtať heslo a automaticky zrušiť obsah.

Okrem iného sem samozrejme pribudne aj funkcia, ktorá bude presne sledovať čas strávený pred obrazovkou. Dnešná doba je žiaľ taká, že tí najmladší sledujú televíziu celé dni a už vôbec nechodia von. Zdá sa, že aj v Apple existuje niekto, kto tento prístup nepovažuje za správny a chce ho aspoň trochu zmeniť. Celkovo by mal nový režim pripomínať to, čo už poznáme napríklad z iOS, alebo iPadOS.

Okrem nového operačného systému by sme sa mali v dohľadnej dobe dočkať aj novej generácie Apple TV. Podľa dostupných informácii ponúkne výkonný procesor A11 alebo A12 a pravdepodobne 4 GB RAM. Čo sa týka úložiska, tak to zatiaľ známe nie je. Keďže si ale súčasná doba pýta viac GB priestoru, tak očakávame, že môže pokojne aj narásť oproti súčasným verziám. Nechajme sa prekvapiť….

Údaje ukazujú, že Apple TV je najlepším set-top streamovacím zariadením, aké si môžete kúpiť
Do Apple TV mieri detský režim! Technológia sem príde v tvOS 14.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.