Spoločnosť Apple urobila tento rok malú revolúciu, keď predstavila úplne novú dizajnovú generáciu najmenšieho iPadu mini.

Vďaka týmto zmenám získalo zariadenie o niečo väčší displej, ktorý ale môže spôsobovať problémy pri nesprávnej kompatibilite s niektorými apkami od vývojárov tretích strán. Upozorňuje na to spoločnosť Apple.

Firma zverejnila pripomienku, v ktorej uvádza, že novinka už nemá 7,9″ displej tak ako predchodca a preto sa nemusia niektoré apky zobrazovať na jeho celej ploche. Namiesto toho sa tu stretávame s 8,3″ uhlopriečkou so zaoblenými rohmi, čo v niektorých prípadoch môže spôsobovať problémy.

Ako vyzerá nesprávne zobrazenie apky na iPade mini 6. generácie? 

Technologický gigant samozrejme nekompatibilné apky nestiahne z App Store, no trpieť budú používatelia. Aj preto by mali vývojári začať pracovať na úprave.

Prispôsobenie novej uhlopriečke našťastie nie je nič zložité a vývojárom stačí, aby v apkách povolili automatické rozloženie. Sú tu však aj programy (predovšetkým staršie), pri ktorých bude potrebné aby ich vývojár prekompiloval cez Xcode 13.

Prečítajte si tiež  Aktualizované: Dá sa veriť leakerom a analytikom? Takto sa zvýšila ich dôveryhodnosť po predstavení nových MacBookov

Pokiaľ ste si zakúpili iPad mini 6. generácie a neviete, ktoré apky sú rozložené správne a ktoré nesprávne, existuje jeden drobný trik, pomocou ktorého to rozpoznáte.

Softvér, ktorý nebol optimalizovaný na väčší 8,3″ Liquid Retina displej sa zobrazuje s malým čiernym pásikom vo vrchnej a spodnej časti.

V ojedinelých prípadoch sa niečo podobné môže ukázať aj na iPhone 13, pričom dôvodom je nová veľkosť výrezu pre Face iD.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here