Po tom, čo spoločnosť Apple uskutočnila svoju poslednú konferenciu, na ktorej nám predstavila štyri verzie iPhonu 13, dva nové iPady a Apple Watch Series 7 nastala vo svete veľká diskusia, či sa ešte dá veriť leakerom.

Hoci takmer všetky produkty s drobnými zmenami vyšli podľa predpovedí, Apple Watch Series 7 boli úplne iné a ani zďaleka nespĺňali to, čo naznačovali úniky.

- Reklama -

Je preto pochopiteľné, že sa ľudia hnevali a prestali veriť predpovediam, s ktorými sa stretávame prakticky od začiatku tvorby nášho Apple hubu.

No a ak si teraz myslíte, že presnosť leakerov sa dramatickým spôsobom znížila, nie je to pravda. V skutočnosti došlo iba ku drobným posunom, čo skvele interpretuje internetová stránka Appletrack.com.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 a ich (ne)plochý dizajn. Tu sú štyri dôvody, prečo sa to stalo. Pri poslednom budete prekvapení

Aby ste v tom mali jednoduchý prehľad, vybrali sme najsledovanejších leakerov posledných mesiacov a ešte pred eventom si vypísali pôvodnú “presnosť”. Tú sme teraz aktualizovali o nové údaje, pričom väčšina zmien sa pohybovala len v zanedbateľných percentách.

Tabuľka leakerov a analytikov

  • Mark Gurman – 88,8 % -> 87,3 % (481 únikov)
  • Dylandkt – 81,3 % -> 75 % (16 únikov)
  • Jon Prosser – 74,3 % -> 74,6 % (199 únikov)
  • Ming-Chi Kuo – 76,6 % -> 74,6 % (177 únikov)
  • Max Weinbach – 68,8 % -> 66,7 % (123 únikov)
  • Braclays – 62,2 % -> 59,1 % (44 únikov)
  • DigiTimes – 61 % -> 57,9 % (107 únikov)

Ako môžete vidieť sami, presné informácie ohľadom iPhonu 13 či iPadu mini zabezpečili, že väčšina nepresných vyhlásení bola vyvážená dostatočným množstvom tými presnými. Dva zdroje však klesli pod úroveň 60 % a tak zostáva otázne, či im môžeme dôverovať aj v budúcnosti.

Predpovede Barclays alebo DigiTimes musíme brať po novom s rezervou a už iba dúfať, že si vylepšia svoje renomé. Ak nie, automaticky stratia status “relevantný zdroj”.

Dajte nám vedieť do komentára, ktorého analytika alebo leakera najdlhšie sledujete vy. Za nás je to Ming-Chi Kuo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -