Určite ťa niekedy napadlo to, ako to asi vyzerá, keď sa testuje nový iPhone, ktorého dizajn však ešte stále nie je známy a nemal by byť známy nejakú dobu. Inžinieri, ktorí so zariadeniami pracujú by mali tento telefón dostať ešte dávno pred tým, ako sa dostane na trh. Hovoríme napríklad o tých softvérových, ktorý navrhujú používateľské rozhranie, aplikácie a podobne. Logicky ale nemôžu vidieť dizajn telefónu, čím viacej očí, tým je väčšie riziko odhalenia. Ako teda Apple maskuje vlastne telefóny? Takto!

Podobne ako autá

Ak si niekedy videl pomerne zvláštne upravené auto pomocou rôznych fólií či krytov, nebol to nepodarený tuning (teda pravdepodobne nie) ale prototyp, ktorý daná značka testuje na normálnych cestách. Napríklad v okolí Slovenska môžeme zazrieť takéto vozidla či už od Peugeotu alebo Kie, tak aj napríklad od BMW, ktoré tu počas minulého roka preháňali zamaskovanú 5-ku. Späť ale k smartfónom. Na to aby mohli inžinieri testovať prísne tajný produkt musí byť tento produkt zamaskovaný či už pre ich alebo pred očami ostatných.

Takto nejako to vyzerá.Tento skafander je pravdepodobne upevnený tak dobre, že sa telefón nedá vybrať. Pokiaľ by sa o to aj niekto pokúšal, je dosť možné, že tu existuje systém, ktorý by to Applu okamžite oznámil. Celé je to pomerne zaujímavé. Na fotkách vidíme pravdepodobne fotografie iPhonu 6/6S Plus. Všimni si napríklad prednú fóliu, ktorá sa nachádza na dotykovom skle. Výrez v nej by mal slúžiť na používanie telefónu, alebo aspoň jeho niektorých funkcií. Na zadnej strane potom môžeme vidieť fotoaparát, blesk či mikrofón. Nižšie tiež QR Code. Nálepka na zadnej strane poskytuje dáta pre vývojárov.

Ak si to teda doteraz nevidel, teraz už vieš, ako sa testujú všetky nové iPhony. Je dosť možné, že toto krytie je odlišné pri rôznych modeloch alebo verziách, pretože Apple pracuje na niekoľkých zariadeniach zároveň a následne vyberá to najlepšie.

Prečítajte si tiež  iOS 17 má prvý veľký problém: Ľudia sa sťažujú na rýchle vybíjanie batérie. Postrehli sme to aj my
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.