Apple predstavilo v roku 2018 iPhone XR. Jednalo sa o lacnejšiu alternatívu k modelu XS a XS Max. Hoci bolo zo začiatku otázne ako sa bude predávať, ukázalo sa, že bol napokon megaúspešný. Nie však v samotnom roku predstavenia ale až v 2019. Dokonca sa stal najobľúbenejším zo všetkých smartfónov na svete!

iPhone XR bol najobľúbenejší smartfón roku 2019!

Máte iPhone XR aj vy? Dobrá voľba. Ponúka ešte stále veľmi aktuálny a silný procesor Apple A12 spolu 3 GB operačnej pamäte RAM. Okrem toho na prednej strane nájdeme veľký 6,1″ LCD displej s kvalitným zobrazením. Spolu s príjemnou cenovkou (najmä po predstavení iPhonu 11), je to ideálny recept na to, ako urobiť dostupný a moderný smartfón pre zákazníka spoločnosti Apple.

Podľa najnovších štatistik bol iPhone XR v roku 2019 najobľúbenejším smartfónom na svete. Čísla hovoria o tom, že predbehol všetky ostatné smartfóny, ktoré ponúkali konkurenční výrobcovia ale aj samotné Apple.

iPhone XR

O prieskum sa postarala analytická spoločnosť Omdia. Jablková spoločnosť predala za 12 mesiacov približne 46,3 miliónov iPhonov XR. Apple však v rebríčku drží aj druhé miesto. Spomenutý iPhone 11 kupovali zákazníci za posledné 3 mesiace ako „o život“. Dokopy sa podarilo predať až 37,3 milióna kusov, čo tiež nebol vôbec zlý výsledok. Pomohla určite aj lepšia cenová politika. Tento model štartoval v USA na čiastke 699$ (iPhone XR rok predtým začínal na 749$).

iPhone XR bol najobľúbenejší smartfón roku 2019!
iPhone XR bol najobľúbenejší smartfón roku 2019!

Tretie miesto obsadil Juhokórejský zástupca, Samsung Galaxy A10. Ten si zakúpilo až 30,3 miliónom zákazníkov. To tiež nie je zlé číslo. Nutné je ale dodať fakt, že sa tu jedná o zariadenie v cenovej relácii do 200€.

Riaditeľ spoločnosti Omdia prezradil, že Apple si drží dominanciu na trhu už viac ako 5 rokov. Tento rok očakávame, že sa najobľúbenejším modelom stane iPhone 11. Má rozumnú cenu, vylepšené fotoaparáty a tiež výkonný procesor s dobrou výdržou batérie. Tieto atribúty vie oceniť nejeden zákazník, ktorý po ňom bude v roku 2020 pokukovať. Okrem toho však môže spraviť zaujímavé čísla aj napríklad iPhone SE 2 (iPhone 9) či iPhone 12. Nechajme sa prekvapiť. Budete si tento rok kupovať nový iPhone? Aký model to bude?

iPhone XR bol najobľúbenejší smartfón roku 2019!
iPhone XR bol najobľúbenejší smartfón roku 2019!
Prečítajte si tiež  Ľudia menia jeden iPhone za druhým. Na čo nám je dlhoročná podpora?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.