Spoločnosť Xiaomi si v priebehu posledných rokov vybudovala veľmi silné postavenie na globálnom trhu. Aj keď sa firma nikdy netajila tým, že kopíruje Apple, jej fanúšikom to evidentne neprekážalo. Po tom, čo sa Xiaomi pochválilo svojimi výsledkami za Q1 2023 sa ukazuje, že aj najväčší výrobcovia smartfónov, ako Apple a Samsung, sa musia mať na pozore.

Technologická spoločnosť totiž v priebehu prvých troch mesiacov dokázala predať 30 miliónov nových smartfónov medzi svojich zákazníkov, ktorých je v súčasnosti dokopy až 594,9 milióna po celom svete. Xiaomi vďaka tomuto úspechu dokázalo v uvedenom období vygenerovať zisk až na úrovni 5 miliárd amerických dolárov, čo je veľmi slušné číslo.

Je to teda dôkaz, že Xiaomi nie je žiadna malá čínska firma ale pomerne nebezpečný hráč, ktorý šliape na päty tým najlepším. Pravda je však taká, že ich zatiaľ nijako „extra“ neohrozuje. Technologický gigant má totiž v súčasnosti cca 11,3 % podieľ na trhu, zatiaľ čo Apple a Samsung majú zhruba dvakrát toľko.

Aj tak ale nejde o zanedbateľné dáta, ktoré by mali konkurenti ignorovať. Práve naopak. Xiaomi predstavuje alternatívu, ktorú si osvjuje stále viac používateľov z celého sveta. A to je dôvod, prečo si musí dať Apple aj Samsung na túto firmu veľký pozor.

Xiaomi môže rásť podobne ako Huawei

V nedávnej minulosti to veľmi podobne vyzeralo s Huawei. Čínska firma sa dokonca na malú chvíľu stala najväčším výrobcom smartfónov na svete. Po tom, čo však prišli reštrikcie a obmedzenia sa jej podieľ na trhu zásadne zmenšil.

Ak sa však Xiaomi nedostane do podobných problémov, ako Huawei, do pár rokov môže prekonať Apple či dokonca Samsung.

Zaujímavosťou na záver je, že aj keď si väčšina ľudí myslí, že zariadenia od Xiaomi sú úspešné predovšetkým na domácom čínskom trhu, pravda je celkom iná.

Lídrom v tejto krajine je prekvapivo Apple, pričom na druhom mieste je Oppo, na treťom Vivo a Xiaomi je v rebríčku umiestnené až na štvrtej pozícii.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkazh 

Prečítajte si tiež  iPhone 15 bude vďaka USB-C disponovať šialene rýchlym prenosom dát. Má to ale háčik
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.