iPad Pro je síce pekný, ale pre mnohých ľudí extrémne nedostupný tablet. O stovky eur lacnejšie však môžete získať čínsku alternatívu s názvom Xiaomi Pad 5, ktorá má dostatočný výkon, 11″ displej a krásny dizajn. Tento tablet je teraz v zľave.

Xiaomi Pad 5 je určení pre zákazníkov, ktorí hľadajú multifunkčné zariadenie na zábavu, surfovanie po internete alebo sledovanie videí a filmov. Cez 11″ IPS panel s rozlíšením až 2560 × 1600 pixelov a obnovovacou frekvenciou na úrovni 120 Hz si to užijete skutočne naplno. Obraz bude krásne čistý, ostrý a tiež zvládne eliminovať otravné modré svetlo.

Xiaomi Pad 5 s 11″ displejom sa štandardne predáva za viac ako 400 €, čo je vzhľadom na jeho moderný dizajn a funkcie adekvátna čiastka. Po kliknutí na tento odkaz ho však môžete mať už od 334 €, vďaka čomu už na tak lacnom produkte ešte čo to ušetríte.

Xiaomi Pad 5 a iPad Air
Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk

Len pre porovnanie, za podobné peniaze sa dnes predáva základný iPad 9. generácie, ktorý má desaťročný dizajn. Vzhľadom na okolnosti je to teda fajn deal.

Dostatočný výkon a kvalitný zvuk 

Xiaomi Pad 5
Zdroj: YouTube / AnonimInc.

Pochopiteľne, keďže ide o relatívne lacný čínsky tablet, nemôžete od neho očakávať žiadne zázraky. Procesor Qualcomm Snapdragon 860 spolu so 6 GB RAM však môžeme označiť za strednú triedu čipov, ktorý si bez väčších problémov poradí so všetkými možnými úlohami.

Xiaomi tvrdí, že sa zákazníci môžu tešiť aj na vynikajúci multitasking, v rámci ktorého môžu mať otvorených hneď niekoľko apiek súčasne. Operačný systém Android, ktorý je v tomto tablete, by pri tom nemal sekať a rovnako by sa mal vyhnúť aj akýmkoľvek neželaným spomaľovaniam.

Xiaomi Pad 5 s 11″ displejom má k dispozícii aj štvoricu kvalitných reproduktorov so silným zvukom a podporou technológie Dolby-Atmos. Okrem iného sa budete môcť spoľahnúť aj na fotenie pomocou 13 Mp zadného fotoaparátu či dokonca natáčanie 4K videa, čo veľa konkurenčných tabletov nezvláda. Predná kamera má potom 8 MP a zvláda maximálne Full HD.

Xiaomi Pad 5 má obrovský akumulátor

xiaomi pad 5
Zdroj: YouTube / TabletBlog

Pokiaľ potrebujete tablet na dlhé cesty, ktorý má dostatočnú výdrž batérie, Xiaomi Pad 5 je pre vás ako stvorený. Toto zariadenie má obrovský až 8 720 mAh akumulátor, vďaka ktorému sa môžete tešiť na 10 hodín hrania hier na jedno nabitie.

Nie je to však všetko. Pokiaľ tabletu nebudete toľko „nakladať“, zvládnete si na ňom prehrať až 16 hodín videa a v prípade prehrávania hudby to môže robiť neustále po dobu 5 dní!

Prečítajte si tiež  Mac nebol dlho takýto dostupný. Mac mini kúpite za fantastické ceny

Na nabíjanie slúži USB-C konektor, ktorý podporuje maximálny výkon 22,5 W. Nie je to možno najviac, no ide už o rýchlejšie nabíjanie, ktoré v tejto cenovej kategórii dozaista oceníte. Ak sa vám teda Xiaomi Pad 5 zapáčil, po kliknutí na tento odkaz ho získate za za najvýhodnejšie ceny na Slovensku. Samozrejme rozhodnutie nechávame tak, ako vždy na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here