Hoci je spoločnosť Apple kráľom v oblasti predaja tabletov, na trhu sú aj iné značky, ktoré sú iPadom do značnej miery inšpirované a ponúknu vám „veľa muziky za málo peňazí„. Do tejto kategórie spadá aj Xiaomi Pad 6, ktorý kúpite za extrémne výhodnú cenu. iPad sa v danej triede na takýto hardvér nechytá.

Xiaomi Pad 6 vám v prvom rade poskytne až 11″ uhlopriečku displeja, ktorého rozlíšenie je 2880 x 1800 pixelov a aby toho nebolo málo, disponuje aj obnovovacou frekvenciou 144 Hz (to neponúka žiaden iPad, dokonca ani model Pro). Súčasťou displeja je tiež veľmi odolné sklo Gorilla Glass 3 a „pod kapotou“ nájdete procesor Qualcomm Snapdragon 870 so 6 GB RAM a 128 GB. Jeho výkon vám bude na bežnú pracovnú prevádzku určite stačiť.

Koľko však Xiaomi Pad 6 stojí? Obrovskou výhodou tohto čínskeho výrobcu je, že ceny jeho produktov sú už štandardne veľmi nízke. Za uvedený tablet si preto v čase uvedenia na trh pýtal iba 389 € a vy ho dnes viete získať ešte lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz sa totiž predáva len za 289 €, vďaka čomu slušne ušetríte. Len pre doplnenie, na Slovensku ide momentálne o veľmi obľúbenú voľbu. Možno je to aj preto, že tento tablet je až o 40  – 50 € lacnejší, ako iPad 10,2″ (2021) s dizajnom, ktorý má viac ako desaťročné korene.

Xiaomi Pad 6
Zdroj: Xiaomi

To čo vás tiež bude zaujímať sú technológie, ktorá má Xiaomi Pad 6 na palube. Spomeňme napríklad displej s funkciou eliminácie nepríjemného modrého svetla. Rovnako sú tu až štyri reproduktory s podporou Dolby Atmos. Tablet podporuje aj stylus Smart Pen a klávesnicu Pad 6 Keyboard, vďaka čom sa z neho dá používať podobne, ako notebook.

V neposlednom rade je bonusom obrovský 8 840 mAh akumulátor s geniálnou výdržou na jedno nabitie. Pri sledovaní filmov je to až 16 hodín a pri bežnom čítaní obsahu dokonca 23 hodín. Samozrejmosťou je aj podpora rýchleho 33 W nabíjania cez USB-C konektor.

Na záver nesmieme zabudnúť na zadnú 13 Mpx kameru a prednú 8 Mpx kameru, ktoré vám poslúžia pri bežnom fotení a aplikáciách ako Skype, Zoom a podobne. Xiaomi Pad 6 má aj akcelerometer, gyroskop, senzor okolitého svetla a Hallov senzor. Nechýba mu ani Bluetooth 5.2 či Wi-Fi 6. Ak vás teda táto ponuka zaujala, Xiaomi Pad 6 kúpite už od 289 €, čo je z nášho pohľadu veľmi výhodná cena.

Prečítajte si tiež  Získajte Windows 10 alebo balíček Office až so 70 % zľavou v rámci vianočného výpredaja
Zdroj: YouTube / Stuff Unboxed (úprava redakcie)

Podobne vybavený iPad sa bude predávať minimálne dvakrát tak draho, aj keď je pravda, že s ním získate lepšiu konektivitu v rámci Apple ekosystému. Rozhodnutie preto nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -