Nebudeme si klamať, spoločnosť Apple vyrába pravdepodobne tie najlepšie tablety na svete. Majú krásne displeje, moderný dizajn a tiež extrémne výkonné procesory. Čo však z toho, keď si ich bežní ľudia kvôli vysokej cene nemôžu dovoliť? Využije to konkurencia. Spoločnosť Xiaomi nedávno predstavila svoj Xiaomi Pad 6, ktorý je atraktívny, má slušný hardvér, krásny displej a po zľave ho kúpite za výhodnú cenu. Presvedčte sa sami.

Tento „čínsky iPad“ má k dispozícii veľký 11″ displej s WQHD+ rozlíšením (2880 x 1800 px), ktorý disponuje až 144 Hz obnovovacou frekvenciou. To vám dnes nedokáže ponúknuť ani najdrahší iPad Pro, nie to lacnejšie modely. Displej v Xiaomi Pad 6 okrem toho chráni extrémne odolné sklo Gorilla Glass 3, vďaka čomu sa len tak nepoškriabe a ani nerozbije. Aj v tomto prípade má lacný Číňan navrch. To kde naopak stráca je výkon. Zabezpečuje ho procesor Qualcomm Snapdragon 870, ktorý má 6 GB RAM a 128 GB interného úložiska. V prípade spoločnosti Apple by sme ho mohli najlepšie prirovnať ku čipu A14 Bionic.

Xiaomi Pad 6 má, ale iné silné stránky a medzi jeho najväčšie esá v rukáve patrí jednoznačne cena. Toto zariadenie sa totiž na Slovensku štandardne predáva za 389 €, čo je samo o sebe v porovnaní aj s tým najlacnejším iPadom neuveriteľne výhodné. Dobrou správou, ale je, že Xiaomi Pad 6 kúpite po kliknutí na tento odkaz už od 349 €, vďaka čomu ušetríte ešte 40 €! Apple vám za takéto peniaze ponúkne maximálne dvojročný iPad 9. generácie s čipom A13 Bionic a zastaralým dizajnom, ktorého korene siahajú do roku 2013!

Zdroj: YouTube / Stuff Unboxed (úprava redakcie)

Jedinou nevýhodou tohto tabletu je snáď iba to, že neponúka špičkový operačný systém iPadOS, ale Android s nadstavbou MIUI 14. Veríme však, že pri bežnej práci aj používaní si na to rýchlo zvyknete. Používateľské rozhranie je vo veľa prípadoch podobné, či dokonca rovnaké.

Xiaomi Pad 6 má aj množstvo ďalších benefitov 

Aby sme neskončili pri displeji či výkone, poďme si povedať aj o ďalších funkciách a výhodách, ktoré Xiaomi Pad 6 ponúka. Začať by sme mohli napríklad technológiou, ktorá dokáže aktívne eliminovať škodlivé modré svetlo. Bude vám to šetriť zrak najmä v šere, alebo keď svoj tablet budete používať v noci. Rovnako sa môžete tešiť na vynikajúci zvuk, o ktorý sa starajú 4 integrované reproduktory. Podporujú dokonca aj Dolby Atmos.

Prečítajte si tiež  V iPhone 6S bude 2GB RAM!

Xiaomi Pad 6 prináša aj možnosť využívať kvalitné dotykové pero Smart Pen, alebo klávesnicu Pad 6 Keyboard. S týmito doplnkami urobíte z tohto lacného tabletu jednoduchý notebook. Nie je to síce plnohodnotné riešenie, ktoré váš klasický notebook úplne nahradí, no vo veľa prípadoch to môže byť dostatočne užitočné.

Xiaomi Pad 6
Zdroj: Xiaomi

Čerešničkou na torte je potom akumulátor s kapacitou až 8 840 mAh. Xiaomi garantuje, že Xiaomi Pad 6 vďaka nemu zvládne až 16 hodín prehrávania filmov, alebo videá a dokonca 23 hodín čítania obsahu. Je síce pravda, že pri náročnejších činnostiach môžu percentá batérie ubúdať rýchlejšie, no určite to nebude nič dramatické. Vyzdvihnúť tiež musíme 33 W rýchle nabíjanie, vďaka ktorému môže maž 100 % batérie už za 99 minút na nabíjačke.

Na záver ešte spomenieme, že tento tablet disponuje zadnou kamerou so slušným, až 13 Mpx rozlíšením a prednou kamerou s 8 Mpx rozlíšením. Oba objektívy sú nastavené tak, aby vám vyhovovali aj počas pracovných hovorov s vašimi kolegami, alebo partnermi, cez aplikácie typu Teams, Skype, alebo Zoom.

Poteší tiež integrovaný akcelerometer a gyroskop, čo sa hodí pri hrách, ale aj senzor okolitého svetla a Hallov senzor. O konektivitu sa stará USB-C konektor, Bluetooth 5.2 a moderné Wi-Fi 6. Čo viac si priať?

Xiaomi Pad 6
Zdroj: Xiaomi

Ako môžete vidieť sami, tento lacný čínsky tablet je v skutočnosti veľmi dobre vybavený a v rámci klasického konkurenčného boja by sa pokojne mohol postaviť aj iPadu 10. generácie, či dokonca iPadu Air 5. generácie. Ten by ho síce zničil výkonom, no možno nie displejom, výdržou batérie a inými parametrami.

Ak si ho však porovnáme s iPadom 9. generácie, ktorý je na rovnakej cenovej úrovni, Xiaomi Pad 6 vyhráva snáď vo všetkom vrátane oveľa modernejšieho dizajnu. Ak ho teda chcete vyskúšať, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za najlepšie ceny na Slovensku. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -