O možnosti pozerania videí na YouTube prostredníctvom funkcie „picture in picture“ sa rozpráva už poriadne dlhú dobu. Počas uplynulej doby sme mohli byť svedkami rôznych testov a následného spustenia funkcie pre amerických užívateľov. YouTube dnes oznámilo, že funkciu obraz v obraze spustí v rámci ďalších experimentov pre užívateľov iPhonov, vo svojej aplikácii pre iOS.

Prečítajte si tiež  Google mal uplácať vývojárov a vytvárať si monopol pomocou virtuálneho Storu

Smutnou správou však je, že sa jej dočkajú iba majitelia predplatného členstva YouTube Premium. Ako YouTube samo spomína, možnosť je stále v štádiu testovania a preto je nutné ju ešte pred používaním manuálne nastaviť. Po povolení služby sa video minimalizuje na hlavnú obrazovku, podobne ako tomu je v prípade prehrávania obsahu v Safari alebo na Netflixe v iOS.

- Reklama -

Ak patríte medzi platiacich členov YouTube Premium a máte záujem o skúšku služby obraz v obraze, musíte najskôr navštíviť oficiálnu stránku YouTube noviniek. Tu si následne po prihlásení so svojim Google kontom môžete zvoliť skúšku možnosti picture in picture, ktorá je momentálne dostupná do 31.10. 2021. Okrem toho sa na stránke môžete dozvedieť viac o všetkých chystaných novinkách, ktorých by sme sa mali v YouTube na našich iPhonoch dočkať v najbližšej dobe.

YouTube

Uvidíme, aké plány bude mať YouTube s funkciou v najbližšej vlne. Po skončení momentálne prebiehajúcich testov by sme sa pravdepodobne mohli dočkať oznámenia o príchode služby aj pre „neprémiových“ členov v Európe.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -