Apple nie je jedinou firmou, ktorá sa už nejaký čas s Epic Games ťahá po súdoch. S gigantom herného priemyslu má čo dočinenia aj Google. Počas súdneho konania Google vs. Epic Games vystúpili na povrch zaujímavé zistenia, ktoré sa týkajú uplácania developerov, so zámerom podpory virtuálneho obchodu Google Play.

Prečítajte si tiež  Google potajomky pracoval na hernej platforme. Dostupná mala byť aj pre macOS

Súdny proces predstavuje dohru situácie, ktorá sa odohrala ešte pred tromi rokmi. Pri príchode masového pobláznenia menom Fortnite sa Epic Games postaralo o vydanie hry mimo Google Play. Hráči si na zariadeniach s Androidom samozrejme titul mohli zahrať, no stiahnuť si ho mohli výhradne z oficiálnej stránky Epicu, alebo prostredníctvom predinštalovanej „Play Fortnite“ aplikácie.

Google má údajne proti podobným praktikám bojovať uplácaním developerov. K tomu všetkému pridáva aj fakt, že spoločnosť Google mala v pláne násilne odkúpiť Epic Games prostredníctvom Tencentu. Globálna nevraživosť voči online storom naďalej rastie a to nielen v prípade App Storu.

Epic Games

Úplatky zo strany Googlu boli riešené formou umelého zlacňovania poplatkov za poskytovaný softvér. Ako vieme, Google nemá v rámci poskytovania aplikácií až tak striktné podmienky ako Apple a preto vyslovene nezakazuje vo svojom store pôsobenie obchodov tretích strán.

Na druhej strane držať developerov na uzde pred odchodom k „third-party“ poskytovateľom docielil Google práve údajnými úplatkami. Pekným príkladom je aj zvýhodňovanie hardvérových vendorov, ktorým Google platil za obchádzanie obdobných praktík.

Prečítajte si tiež  Nekonečný proces Apple vs Epic znovu naberá na obrátkach

Na koho stranu sa v týchto konfliktoch prikláňate vy? Epic Games, Google alebo Apple, ktoré sa rázne postavilo za svoje podmienky využívania App Storu? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -