Nabíjanie je téma, pri ktorej dnes ešte ostaneme. Už sme ti priniesli článok o tom, že iPhone 8, 8 Plus a tiež revolučný model X prinášajú technológiu bezdrôtového nabíjania vďaka sklenenému „zadku“. Teraz ťa budeme informovať o tom, ako to vlastne je s tým rýchlym nabíjaním. Na Keynote to síce v titulkoch spomenuté bolo, no nikto o tom nepovedal ani slovo. Prečo? Možno preto, lebo ani táto vymoženosť nebude úplne zadarmo! 

Priplatíme si

Znie to možno ako vtip ale určite si z teba teraz srandu nerobíme. Na to aby si totižto mohol používať rychlé nabíjanie si budeš musieť poriadne priplatiť. Nejde síce o čiastku, ktorá by ťa pri cenách nových iPhonov rozhodila avšak práve pri cenách nových iPhonov by sme predpokladali, že už nič podobné nebudeme riešiť. Ešte pred tým, ako sa pustíme do detailov by sme ti chceli povedať, že vďaka novej technológii nabiješ svoj iPhone na 50% za 30 minút. Apple udáva, že to platí v prípade, že je iPhone úplne vybitý. Väčšina ľudí ho ale nabíja už pri nejakých 15-20%. Nabíjanie bude reálne trvať omnoho menej.

- Reklama -

No a aký je teda problém? Apple dodáva k novému iPhonu len 5W adaptér a na to, aby bolo možné toto rýchle nabíjanie využívať je potrebné vlastniť výkonnejší adaptér. V prípade iPhonu 8 to znamená 29W adaptér za (ceny nie sú pravdepodobne úplne presné) 59€, v prípade iPhonu 8 Plus je to adaptér s výkonom 61W a s cenovkou zhruba 89€, no a najdrahší z ponuky bude iPhone X, ktorý potrebuje až 87W adaptér za 99€. Ak si teda kúpiš iPhone X 256GB za 1319€ a priplatíš si za nabíjačku, ceny skoro atakujú hranicu 1500€. Za to si už človek kúpy staré jazdené auto!

iPhone X - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.