Hoci máme iOS 13 a sme šťastný za tak otvorený operačný systém, predsa len by sme sa mali pomaly začať pripravovať na jeho ďalšiu evolúciu. Zabudnite na iOS 13 toto očakávame od iOS 14 (#3) na budúci rok. Tento 14 dielny seriál vás bude sprevádzať jednotlivými novinkami, ktoré očakávame.

Apple by mohlo zjednodušiť ponuku aplikácii. Z troch by sa dala urobiť jedna.

Pokračovanie tohto seriálu sa bude týkať troch konkrétnych aplikácii, ktoré má Apple v iPhone prakticky od modelu 4 a podľa názorov rôznych expertov by mohol na ich logike trochu viac zapracovať. Jedná sa konkrétne o aplikáciu FaceTime, Kontakty, Telefón. Šlo by to stručnejšie a zbytočne by nezaberali toľko miesta na pracovnej ploche. Ich spoločná integrácia do jednej by určite ničomu neuškodila. iOS 14 by mohlo túto integráciu reálne priniesť. Už roky sa volá po takejto zmene.

Pamätáte si na to, kedy ste naposledy použili aplikáciu Kontakty? Nehovoríme, že sa medzi nami nenachádzajú aj takí, ktorí ju používajú pravidelne. Drvivá väčšina ľudí ju však používa skôr zriedka alebo vôbec. Problémom je, že keď chcete niekomu povedať napríklad len telefónne číslo kamaráta, automaticky otvárate aplikáciu telefón a listujete v kontaktoch.

Zabudnite na iOS 13 toto očakávame od iOS 14 (#3) – svetapple.sk

Nepoužívate vstavanú externú aplikáciu od Applu. Integrácia do telefónu by preto bola úplne logická a určite by nikomu neuškodila. Skôr by sa len upratala plocha.

FaceTime by mohol byť problém ale nie veľký

Čo ste už ale určite použili alebo niektorí používajú pravidelne je aplikácia FaceTime. Ešte v roku 2010, keď vyšiel iPhone 4 Apple predstavil novú službu, vďaka ktorej môžeme medzi sebou cez internet komunikovať pomocou prednej kamery. Dodnes je FaceTime populárny.

Dokonca je aj predmetom súdnych sporov. Nečudujeme sa teda, že mu Apple venoval vlastnú aplikáciu. Tá je celkom dobrá a prehľadná. Opäť sme ale presvedčený, že by sa to dalo urobiť aj bez nej. Stačí dať do aplikácie Telefón možnosť spustenia FaceTime a ovládanie bude jednouchšie.

Jednoducho máme pocit, že už základný iOS je možno zbytočne komplikovaný a dal by sa urobiť aj logickejšie. Presne preto by sme podporili myšlienku, keby sa kontakty, video-hovory a klasické hovory presunuli do jednej “komunikačnej” aplikácie.

ZDROJidropnews.com
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here