Apple, jedna z najväčších technologických spoločností na svete už pripravuje svoje nové produkty, ktoré nám predstaví začiatkom budúceho roka. Konkrétne teraz hovoríme o nových iPadoch Pro, ktoré majú prísť až v troch veľkostiach. Okrem iPadov by sme sa možno ešte mohli dočkať aj nových MacBookov Pro s Retina displejmi, ale o tých toľko informácií nemáme. Japonský server MacOtakara dnes priniesol nové informácie o tom, čo nám nové iPady v jednotlivých uhlopriečkach začiatkom roka 2017 prinesú. Poďme sa na to pozrieť.

Zmena

V prvom rade by sme radi upozornili na zmenu, ktorá sa bude týkať najmenšieho iPadu mini. Áno, Apple ho už naďalej nebude vyrábať a my sa s našim drobčekom budeme musieť rozlúčiť. Našťastie to ale neznamená, že sa prestane vyrábať iPad so 7,9″ uhlopriečkou úplne, to nie je pravda. Apple mu len okrem dizajnu zmení aj názov, presne preto sa tento rok dočkáme až troch iPadov Pro, nie dvoch a nového modelu mini. V tomto prípade pôjde o 5. generáciu malého, no za to veľmi úspešného tabletu.

7,9″ iPad Pro

V prvom rade sa zmení názov, to je asi jasné, no môžeme očakávať aj ďalšie zmeny. V podstate by sme sa v ňom mali dočkať všetkého, čo ponúka dnešný 9,7″ iPad Pro, teda lepšieho fotoaparátu, True Tone blesku, 4 reproduktormi, z ktorých bude každý v jednom rohu, Smart konektoru a podobne. To ale určite nie je celý zoznam noviniek. Vylepší sa aj HW, iPad Pro 7,9″ bude omnoho výkonnejší ako jeho predchodca mini. Pôjde o taký malý, no za to veľmi rýchly tablet.

Neočakáva sa, že by sa nejakým radikálnym spôsobom zdvihla cena, no mierne navýšenie v rozmedzí $49-99 je predsa len možné, aj keď na druhú stranu, predaje iPadu klesajú a Apple potrebuje, aby ľudia nakupovali, presne preto by mohlo ostať pri súčasných cenách. Určite by sme sa nehnevali.

iPad mini - svetapple.sk

10,1″ iPad Pro

V tomto prípade by sme sa nemali dočkať výrazných zmien, nakoľko súčasný 9,7″ iPad Pro ponúka čo sa dizajnu týka aj také veci, ktoré nedostal jeho väčší braček s 12,9″ displejom, ktorý sa už mení skôr na taký dotykový MacBook. Hlavná zmena by mala prísť v displeji, Apple by ho malo celkovo o čosi zväčšiť až na 10,1″, čo je síce dosť, no v praxi to nebude zas až tak citeľná zmena.

Okrem väčšieho displeja sa dočká stredný iPad aj o čosi lepšieho hardvéru. Dostane pravdepodobne Apple A10X čip, ktorý bude ešte výkonnejší ako ten, ktorý nájdeme v iPhone 7 a iPhone 7 Plus. iPad Pro 10,1″ by mal byť opäť najpredávanejším iPadom.

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií|12.08.2016

iPad Pro - svetapple.sk

12,9″ iPad Pro

Najväčší z trojice dostane tiež výkonnejší procesor a možno aj navýšenie pamäte RAM (tá aktuálna sa pohybuje na úrovni 4GB). Okrem toho však Apple pridá aj 12MPX fotoaparát a kvalitnejšie video, no a samozrejme LED blesk. Nejakých ďalších „extra“ zmien by sme sa tu asi dočkať nemali

To je zatiaľ všetko, čo vieme o nových iPadoch. Ich predstavenie je naplánované vraj na jar 2017, čiže približne za pol roka. Veľmi sa na ne tešíme a dúfame, že sa firma aj vďaka ním dostane zo zlých predajov tohto produktu. O tablety v poslednej dobe prestáva byť záujem a iPad je toho jasným dôkazom.

iPad Pro - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.