Spoločnosť Apple predstavila v roku 2022 nový základný iPad, ktorý konečne dostal moderný dizajn s 10,9″ edge-to-edge displejom a plochými hranami. Technologický gigant však nezostal svojej povesti nič dlžný a cenovku tohto zariadenia nastavil až neprimerane vysoko, kvôli čomu sa jeho nákup v porovnaní s len o trochu drahším iPadom Air M1 skoro vôbec neoplatil. Základný iPad 10. generácie je však teraz v zľave. Konečne vám bude dávať zmysel.

Toto zariadenie nie je po technologickej stránke žiadnou revolúciou, ale skôr evolúciou toho, čo môže bežný používateľ potrebovať pri každodennej práci. Nájdeme v ňom dostatočne výkonný procesor A14 Bionic (5 nm), veľký Retina displej s QHD rozlíšením (2360 × 1640 px), 12 Mp predný aj zadný fotoaparát či konektor USB-C, ktorý má žiaľ obmedzené prenosové rýchlosti.

No a cena? Základný iPad 10. generácie spoločnosť Apple oficiálne predáva za 579 €, čo je poriadne vysoká suma. Po kliknutí na tento odkaz ho však môžete získať už od 460 €, pričom len o trošku drahšie ho má aj autorizovaný predajca. Na nákupe teda ušetríte slušných 100 € a získate tablet, ktorého cena je konečne primeraná jeho technológiám.

iPad 10 displej
Zdroj: Apple

Základný iPad má tiež veľkú batériu, ktorá zvládne až 10 hodín aktívneho vyťaženia na jedno nabitie. Vďaka výkonnému procesoru si na ňom môžete zahrať aj náročnejšie hry a vďaka podpore Magic Keyboard Folio ho viete premeniť na alternatívu ku MacBooku.

Nepoteší snáď len to, že zariadenie podporuje iba staršiu Apple Pencil 1. generácie, ku ktorej nabíjaniu potrebujete špeciálny konektor.

Porozmýšľajte aj nad iPadom 9. generácie 

iPad 9. generácie a Apple Pencil
Zdroj: MyNextTablet

Ak hľadáte tablet na domáce účely, ktoré počítajú najmä so surfovaním po internete, sledovaním sociálnych sietí, pozeraním videí a podobne, ešte lepšou voľbou môže byť predchodca, iPad 9. generácie s procesorom A13 Bionic.

Problémom tohto tabletu nebude ani tak výkon či 10.2″ uhlopriečka displeja, ako jeho dizajn, ktorý má svoje základy v iPade Air z roku 2013. Na druhej strane, ak vám to nebude prekážať, voči novšiemu iPadu 10. generácie môžete veľmi slušne ušetriť.

Starší model sa totiž štandardne predáva za 429 €, no u autorizovaných predajcov ho zoženiete už od cca 365 € a po kliknutí na tento odkaz najlacnejšie dokonca za 333 €. To v ktorom e-shope budete nakupovať nechávame samozrejme na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 ďalších zaujímavých aplikácií, ktoré sú dnes zdarma
Môže ťa zaujímať
- Reklama -