Úvod Zariadenia iPhone/iPad Zaujímavá myšlienka o iPhone Pro

Zaujímavá myšlienka o iPhone Pro

Apple tento rok určite predstaví minimálne dva iPhony. Bude ním menší 4,7″ iPhone 7, no a potom väčší 5,5″ iPhone 7 Plus, ktorý by mal byť o čosi modernejší. Nastáva tu však teória, či by Apple nemohlo predstaviť ešte jeden model. Ten sa môže nazývať iPhone Pro a mal by duálnu šošovku fotoaparátu, Smart konektor a všetky tieto veci, o ktorých sa už nejaký ten piatok diskutuje. Na internete sa dnes dokonca objavilo aj video, ktoré túto myšlienku vyobrazuje. 

Budú 3 modely?

Ako sme už vyššie naznačili, tento rok by sme nemuseli vidieť len dva modely nového iPhonu, ale rovno tri. Prvým by bola najlacnejšia verzia iPhone 7 so 4,7″ displejom. Ten by mal okrem pár nových vylepšení a vyššieho výkonu prakticky rovnaký dizajn ako súčasný model 6/6S s tým, že by sa na zadnej strane mierne pozmenili plastové pásiky, zrejme zmenil tvar šošovky a možno trošku schudol. Ináč to bude v podstate len taký facelift. Cupertinský gigant chce totiž aktualizovať modely nie po dvoch rokoch tak, ako to doteraz fungovalo. Aktualizovať začne po troch rokoch, čo sa samozrejme nikomu veľmi nepáči.

- Reklama -

Ďalší model bude potom iPhone 7 Plus. Ten prinesie v prvom rade väčší displej s uhlopriečkou 5,5″, rovnako tak väčší výkon (zrejme aj väčšiu pamäť RAM), a potom zase mierne odlišný dizajn od svojho staršieho bračeka iPhonu 6/6S Plus. Rovnako tak by sa mali mierne pozmeniť plastové pásiky, zmeniť tvar šošovky na zadnej strane, možno upraviť rozmery čo sa hrúbky týka a odstrániť 3,5 mm jack. No a čo ten tretí model? Ten je zatiaľ našťastie len diskutabilný.

My veríme, že tretí model bude v podstate len ten druhý model, teda iPhone 7 Plus. Keďže však konšpirátori nikdy nespia, musíme byť dopredu pripravení aj na to, že Apple naozaj predstaví okrem dvoch vyššie spomenutých smartfónov aj akýsi iPhone 7 Pro. Ten bude ešte drahší, zhruba o klasických $100. Okrem väčšieho tela by mal ponúknuť ešte aj Smart konektor či duálnu šošovku fotoaparátu. Nám sa síce táto myšlienka veľmi nepozdáva a pevne veríme, že to, čo opisujeme bude práve iPhone 7 Plus. Každopádne si nemôžeme byť nikdy istí.

iPhone - svetapple.sk

Video

Na dnešnom videu uvidíš, ako by trojica nových smartfónov mohla vyzerať pokope. Ako môžeš vidieť, iPhone 7 Plus by bol tak trošku nuda a asi by ľudia strácali dôvod na jeho kúpu. Súčasný model má aspoň čosi navyše oproti klasickému 6S-ku. Aj preto je oň celkom slušný záujem. Takto by Apple vyrábalo len iPhone 7, iPhone 7 Pro a klasický „pluskový“ model by mal len veľmi minimálne predaje. Navyše cenový rozdiel medzi iPhonom 7 a iPhonom 7 Pro by bol asi veľmi veľký a ľudí by mohol odrádzať od kúpy

Na následujúcom videu uvidíš to, ako by to celé mohlo vyzerať pokope. Apple by takto vyrábalo hneď tri varianty jedného modelu a zabúdať netreba ani na iPhone SE, ktorý by bol 4-tým iPhonom v ponuke. Navyše, ak má každý model hneď niekoľko farieb, zistíme, že Apple vyrába pomerne slušné množstvo iPhonov, čo povieš?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.