Určite si už videl veľké množstvo konceptov, ktoré ti ukazovali, ako by mohla vyzerať budúca, poprípade tá ďalšia generácia jablkového iPhonu. Takmer všetky však majú jeden problém a to taký, že autori sa príliš držia súčasných trendov a tak sa jednoducho nevedia „odviazať“. V tomto prípade sa to však podarilo viac než dosť a iPhone zo zaoblenými hranami vyzerá naozaj zaujímavo!

Koncept

Celý koncept si pravdepodobne berie vzdialenú podobu od tohtoročného Samsungu Galaxy S6 Edge, ktorý ponúka ako jeden z mála smartfónov na svete zaoblený displej. Táto technológia je v súčasnosti len na začiatku a tak je celkom logické, že Apple nič podobné ešte veľmi dlho nepredstaví. Následujúci koncept je síce označovaný ako iPhone 7, ale my si myslíme, že by ho mohol autor označiť pokojne aj ako iPhone 8, lebo skôr ako v roku 2017-18 pravdepodobne zaoblený displej na iPhone neuvidíme.

Avšak tento koncept je zaujímavý v niečom úplne inom, čo ho odlišuje od tých ostatných. Je jednoducho iný a je vidno, že sa tu autor odviazal. Napríklad Home Button tlačidlo sa zrazu stalo súčasťou displeja alebo zadná časť je kompletne prerobená a nepripomína prakticky žiaden predošlý iPhone, čo býva podľa nás najväčším problémom podobných konceptov, ktoré sa pokúšajú zobraziť budúcnosť, no nachádzame v nich len prvky minulosti. Čo povieš na takýto iPhone 7-8, pozdáva sa ti? O svoje názory sa s nami podel v komentároch!

Prečítajte si tiež  Toto je iPhone 7!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.