Aj keď od uvedenia nových iPhonov prešli sotva 4 mesiace, technologický svet sa už pripravuje na ich nástupcov, ktorí by mali niesť označenie 6S. Poďme však ešte ďalej a predstavme si jeden zaujímavý koncept iPhonu 7 od holandskej grafičky! Vyzerá celkom k svetu a dokonca by sme si ho vedeli predstaviť aj v realite!

iPhone 7 koncept

Holandská dizajnérka Jásira Farahi sa rozhodla, že sa na veci pozrie dopredu a skúsi navrhnúť taký iPhone, ako by samotnej dizajnérke najviac vyhovoval. Práve preto na ňom nenájdeme vystupujúcu šošovku fotoaparátu či výrazne pásiky oddeľujúce antény, ku ktorým sa sama dizajnérka vyjadrila, že ich nenávidí. Na rozdiel od toho sa tu pozeráme na jednoduchý, minimalistický a čistý dizajn, ktorý je ešte navyše obohatený o dve farebné kombinácie „Wine“ a „Copper“!

Technické špecifikácie

Aj keď ide len o koncept, jeho stvoriteľka si neodpustila dodať niekoľko technických špecifikácií, ktorými by mohol jej iPhone disponovať. Tak nachádza sa tu napríklad čip Apple A10, ktorý by mal byť  všeobecne v iPhone 7 už samozrejmosťou. Ďalej tu nájdeme zaujímavú optimistickú hodnotu pamäte RAM na hodnote 5GB, čo sa nám zdá ako veľmi nereálne, ale vzhľadom na to, že ide len o koncept tak prečo nie. Súčasťou iPhonu 7 by mohol byť aj zadný 12mpx fotoaparát so 4K nahrávaním pri 500fps a predný 5mpx fotoaparát so záznamom 120fps. Okrem iného sa môžte na jednej Z fotografií dozvedieť omnoho viac informácií. Čo poviete, privítali by ste takýto dizajn? 🙂

iPhone 7 koncept - svetapple.sk
iPhone 7 koncept – svetapple.sk
iPhone 7 koncept - svetapple.sk
iPhone 7 koncept – svetapple.sk
iPhone 7 koncept - svetapple.sk
iPhone 7 koncept – svetapple.sk
iPhone 7 koncept - svetapple.sk
iPhone 7 koncept – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro dostane čip s lepšou podporou AI. Dopomôže aj iOS 18
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.