Spoločnosť Apple odhalí tohtoročný modelový rad iPhone 16 až na jeseň, no v posledných týždňoch sa o jeho dizajne dozvedáme stále viac informácií. Nový únik teraz odhaľuje, že v prípade nadchádzajúcej generácie sa skutočne dočkáme mierneho redizajnu.

Okrem väčšej uhlopriečky displeja sa môžeme tešiť aj na zmeny týkajúce sa zadného kamerového systému, či nového tlačidla Capture Button. Na sociálnej sieti Weibo sa objavili nové makety smartfónov z radu iPhone 16, ktoré približujú ich vizuálnu stránku.

Uniknuté obrázky potvrdzujú, že dvojica základných verzií iPhone 16 a iPhone 16 Plus sa dočká tlačidla Action Button, ktoré Apple uviedol minulý rok ako exkluzivitu pre prémiové modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Zaužívaný prepínač tichého režimu sa tak nadobro rozlúči so všetkými dostupnými verziami.

Apple chystá redizajn pre všetky modely iPhone 16

Ako už skôr poukazovali úniky z dodávateľského reťazca, novinkou bude aj prepracovaný dizajn zadného fotoaparátu. Spoločnosť Apple sa v tomto prípade vráti o niekoľko generácií späť a ponúkne objektívy umiestnené pod sebou.

Panel, na ktorom budú objektívy umiestnené dostane tvar pilulky, podobne ako tomu bolo v prípade iPhonu X /XS z rokov 2017 a 2018.

iPhone 16 maketa
Dizajn zadnej kamery základného iPhonu 16 sa vráti ku dizajnu iPhonu X z roku 2017. Snímače budú umiestnené pod sebou. (Foto: Weibo)
iPhone 16 maketa
Aj základný iPhone 16 dostane Action Button namiesto prepínača tichého režimu. Pribudne tiež tlačidlo Capture Button na pohodlnejšie fotenie a natáčanie videa (Foto: Weibo)

Ďalšou novinkou by malo byť pridanie tlačidla Capture Button, ktoré bude určené na fotografovanie a natáčanie videí. Novinka dostane umiestnenie na boku iPhonu, kde sa v niektorých modeloch nachádza anténa 5G mmWave.

Toto tlačidlo by malo byť mechanické a bude reagovať aj na tlak a dotyk, čím by sa iPhone ešte viac etabloval ako nástroj pre tvorbu horizontálneho videa. Ľudia budú vedieť vďaka novému tlačidlu zaostrovať, zoomovať a tiež aktivovať spúšť podobne, ako na klasických digitálnych fotoaparátoch.

Ako už býva zvykom, nové iPhony sa ukážu na jeseň počas očakávanej Apple Keynote. Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16: Cena, dátum predstavenia a všetko čo zatiaľ vieme (AKTUALIZOVANÉ 16.3.2024)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -