Apple je najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete a nie je to náhoda. Táto firma ponúka široké portfólio hardvérových ale aj softvérových produktov, pričom v posledných rokoch sa zameriava na stály príjem vo forme predplatného. My teraz musíme skonštatovať, že jej to vychádza.

Dôvodom je to, že, kategória služieb spoločnosti Apple, ktorá zahŕňa App Store, Apple Music, Apple Pay, AppleCare, Apple TV+, Apple Arcade, Apple Fitness+, iCloud+ a ďalšie, zarobila vo fiškálnom roku 2022 šialených 78 miliárd amerických dolárov. Ide tak o úspech, ktorý sa z roka na rok zlepšuje.

Len v priebehu uplynulých troch mesiacov zarobili služby 19 miliárd amerických dolárov, čo je o celú miliardu viac, než v rovnakom sledovanom období v roku 2021.

Používa ich skoro miliarda ľudí 

Zdroj: Unsplash / Auguras Pipiras

Ak sa pozrieme na celý fiškálny rok, v uplynulom období išlo o medziročný nárast na úrovni až 10 miliárd amerických dolárov. Technologický gigant tento úspech priposuje aj počtu predplatiteľov, ktorý sa pravidelne zvyšuje.

V súčasnosti si nejakú zo služieb technologického giganta predpláca približne 900 miliónov ľudí čo je až o 155 miliónov viac než v roku 2021. Uvidíme, ako sa bude spoločnosť Apple dariť v budúcnosti, no už teraz je jasné, že investícia do tohto segmentu sa mimoriadne oplatila.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Uniknuté snímky obalov ukazujú, aký veľký bude fotoaparát iPhonu 14
Môže ťa zaujímať
- Reklama -