Mnohí si myslia, že do septembra ešte času dosť, ale pravda je taká, že nám predstavovanie nových iPhonov pomaly ale isto klope na dvere. Apple totižto už pravdepodobne začína prvú skúšobnú výrobu, aby bolo dostatok iPhonov včas na správnom mieste tak, ako minulý rok. Novinka s označením 7 by mala priniesť zásadné novinky, no po dizajnovej stránke pôjde o starý známy iPhone 6 s miernymi úpravami. Šepká sa, že príde bez audiojack konektora. No ukazuje sa, že možno bez neho príde len iPhone 7 Plus.

Žeby 3,5 mm jack nemal iba iPhone 7 Plus? Nové úniky to naznačujú

Prvé iPhony už zrejme vchádzajú minimálne do skúšobnej výroby a my tu vďaka tomu máme prvé úniky, ktoré nám naznačujú, akým smerom sa bude v najbližšom roku uberať spoločnosť Apple. iPhone je jej najdôležitejším produktom a tak musí dosiahnuť to, aby ho ľudia chceli okamžite po vydaní. Starým dizajnom to ale určite nedosiahne a absenciou jacku tiež nie, je ale dosť možné, že takáto absencia bude len pri väčšom iPhone 7 Plus.

- Reklama -

Dôvod je veľmi jednoduchý a spája sa s najnovším únikom zo sociálnej siete Weibo. Dostal sa tu plochý kábel, ktorý sa nachádza v iPhone 6S a tiež plochý kábel, ktorý je vraj z iPhonu 7. Samozrejme, na túto informáciu sa netreba 100% spoliehať ale pravda je taká, že oba komponenty sú zhruba rovnaké a líšia sa len minimálne. Keďže sme kábel, ktorý sa nachádza na obrázku, kde sa má nachádzať kábel od iPhonu 7 zatiaľ nevideli, môžeme sa domnievať, že patrí skutočne ešte len pripravovanému produktu!

iPhone 7 - svetapple.sk

No a teraz k tomu, kde je vlastne problém. Na štvorčekmi vyznačených plochách môžeš vidieť to, kde sú rozdiely medzi oboma káblami. Zaujímavé je ale to, že na oboch je prítomnosť 3,5mm audio jack konektoru. Znamená to teda, že tu je ešte stále šanca, že tento konektor uvidíme aj pri iPhone 7. Prečo ale vznikali správy o iPhone bez tohto konektora? No aj na to je možné vysvetlenie.

Na fotkách totižto nevidíme iPhone 7 plus, ten by okrem miernej dizajnovej odlišnosti v oblasti fotoaparátu mohol priniesť aj niečo takéto. Hoci s tým úplne nesúhlasíme a boli by sme radšej, keby bolo všetko tak, ako je to teraz, nenarobíme s tým nič. Samozrejme, netreba brať tieto informácie ako jasné, predsalen ide len o prvé úniky a zmeniť sa toho môže ešte stále celkom dosť, 4 mesiace sú 4 mesiace!

Odstraní Apple audio jack konektor pouze u iPhonu 7 Plus?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.