V súčasnej dobe je technológia naozaj ďaleko a mnohí výrobcovia nemajú problém vyrobiť smartfón, ktorý znesie vodu do hĺbky niekoľkých metrov. To ale neplatí pre iPhone, hoci jeho najnovší model 6S má tenučké gumené tesnenie. Voda sa doň dostane aj tak. Apple ale dnes získalo veľmi zaujímavý patent, ktorý dokáže fyzicky vytlačiť vodu zo zariadenia, čím by sa stalo vodeodolné!

Nový patent

Po vodeodolnom iPhone túži asi každý jeden z nás. Telefón, ktorý by prežil aj ponor do vody a dokázal by natočiť podvodné zábery je vo svete jednoducho žiadaný. Využitie by si našiel hlavne počas letných mesiacov, kedy sa všetci zabávajú a kúpu.

Okrem toho, že by mohlo tesnenie pridať na využiteľnosti iPhonu, mohlo by ho aj zachrániť pred náhodným skokom do vody, kedy by si človek jeho prítomnosť vo vrecku neuvedomil. Apple dokonca dnes získalo jeden veľmi prepracovaný patent, ktorý by mohol fyzicky vytláčať vodu z iPhonu.

Patent presnejšie opisuje situáciu, keby sa voda dostala do otvoru pre reproduktor či mikrofón. Pomocou špeciálnych cievok s premenlivými nábojmi, by mohol iPhone vytlačiť vodu späť smerom von zo zariadenia.

Patent taktiež popisuje, akoby to mohlo fungovať, ak by bola voda vytláčaná akusticky. Apple teda uvažuje o fyzickom vytláčaní vody, čo znie veľmi zaujímavo. Netreba ale zabúdať, že ide len o koncept a tak sa s ním nikdy nemusíme stretnúť aj v praxi.

Netreba ale zabúdať ani na to, že nejde o prvý patent Applu smerom k vodeodolnosti a tiež na to, že iPhone 6S už sám o sebe lepšiu odolnosť voči vode ponúka (aj keď nie úplnú). Je teda viac ako možné, že pri Ďalšom iPhone 7 sa skutočne dočkáme veselých skokov do vody a podvodných záberov priamo s týmto zariadením a bez toho, aby bolo nutné použiť nejaké príslušenstvo!

Zdroj: appleinsider.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here