Apple je v súčasnosti na vrchole sledovanosti a to kvôli tomu, že jeho iPhone 7 sa objavuje na internete v jednom úniku za druhým. Pre niekoho možno fascinujúce, ako si tak veľká firma nevie ustriehnuť svoj najnovší produkt, no je tu aj miesto pre konšpirátorov, všetky tie úniky totižto môžu byť len veľmi dobrým divadlom, ktoré Apple robí kvôli tomu, aby na seba strhlo pozornosť!

Žeby tie úniky neboli až tak náhoda? Možno, že to Apple robí schválne!

Marketing, jedna z najdôležitejších vecí súčasnej spoločnosti. Veľa ľudí to doslova až nechápe, ale častokrát to nemusí byť len o samotnom produkte. Môže byť totižto totálne zlý produkt, ktorého reklama je dobre promovaná a aj takýto zlý produkt nájde svoju klientelu, ktorá si ho zakúpi a vytvorí fantastický predaj. Samozrejme, že to platí aj naopak. Môžeš mať aj ten najlepší produkt na svete, ale ak nemáš kvalitnú reklamu, na úspech môžeš pravdepodobne zabudnúť.

Späť ale k téme, Apple je na takom vrchole, že si prakticky žiadne väčšie PR platiť nemusí, to práve novinári robia svoje články zaujímavé tým, že môžu ako jedni z prvých priniesť článok o nových iPhonoch, ktoré sú pre masu neuveriteľne zaujímavé.

Platí to tesne pred predajom, po predstavení, kedy sa niekoľkým desiatkám novinárom rozošlú nové produkty, ktoré si môžu vyskúšať a napísať recenziu, ktorá bude v novinách tesne pred začatím predaja, aby sa ľudia ešte viac navnadili na novinku.

Marketing sa dá robiť ale aj úplne ináč, a to tak, že by si to nepovedal a presne takýto marketing možno Apple nepriamo robí. Myslíš, že je reálne aby v ostro strážených čínskych továrňach, kde nemajú ľudia poriadne ani na jedlo, nie to ešte na mobil s fotoaparátom, unikli nejaké snímky komponentov či dokonca nebodaj samotného šasi zariadení? Nám sa to zdá čudné a aj keď sa to raz podarí, malo by to ostať raz či možno dva krát a nie každý deň nový snímok. Applu to akoby uniká všade kde sa dá a dokonca aj tam, kde sa nedá.

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

Možno sa pýtaš, ako je možné, že Galaxy S7 takýto problém nemalo. Na jednej strane môžeme tvrdiť, že Samsung má lepšie vyriešenú ochranu a podobne, čo sa nám však úplne nezdá, skôr si myslíme, že je to preto, lebo výroba neprebiehala až tak dopredu ako pri iPhone.

Prečítajte si tiež  Apple môže v Británii čeliť takmer miliardovému súdnemu procesu. Dôvodom sú batérie v iPhone

Ten sa dostáva do výroby už v tomto období, pretože v septembri musia byť pripravené milióny kusov pre celý svet. Na Samsung si ľudia jednoducho museli počkať. Každopádne neuniklo nič, o iPhone 7 vieme už dlho a prvé snímky sme videli asi dva mesiace dozadu.

Je teda otázne, či môžeme považovať snímky za autentické, respektíve fér. Nemôže to byť tak, že samo Apple rozhoduje o tom, koľko takýchto fotiek unikne na internet a každú jednu schvaľuje, aby vytvorilo „verejné tajomstvo“?

Treba si všimnúť, že žiadna z fotiek nie je dostatočne kvalitná, všetky sú odfotené akoby na rovnaké zariadenie a produktom častokrát chýbajú odfotené kľúčové prvky (ktoré by si možno Apple chcelo radšej nechať ako prekvapenie.

Samozrejme netrúfneme si obviňovať Apple z toho, že si robí takúto reklamu, predsa len to nemusí byť úplná pravda a môžeme sa mýliť ale nepovedz, že si po prečítaní tohto článku nad takouto možnosťou aspoň trošíčku nepouvažoval!

iPhone 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.