Približne pred mesiacom sme vás informovali o tom, že iPhone 15 môže v roku 2023 nepríjemne zdražieť. Dôvodom je inflácia, rastúca cena energií a s tým súvisiace rastúce náklady pri výrobe zariadení. Portál Macrumors teraz zverejnil správu, ktorá tieto zistenia potvrdzuje. Nemusí to byť však tak, ako si práve myslíte.

Ešte koncom minulého roka sa na internete objavili správy, že spoločnosť Apple je silne znepokojená tým, ako zle sa predáva jej nový 6,7″ iPhone 14 Plus. Technologický gigant preto začal zvažovať nové cenové stratégie, ktoré by sa mohli dotknúť drahších prémiových „Pro“ modelov v ďalšej generácii zariadenia.

Analytik investičnej spoločnosti Haitong International Securities Jeff Pu sa domnieva, že v roku 2023 zaplatíme za nový iPhone výrazne viac, ako v roku 2022.

Konkrétne sa môže stať, že zatiaľ čo základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus bude stáť rovnako, ako dnes, drahší iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max sa bude predávať o cca 100 $ drahšie, aby sa medzi produktmi zvýšil cenový rozdiel.

Apple nezmenilo základnú cenu iPhonov už roky 

Je dôležité spomenúť, že spoločnosť Apple už šesť generácií iPhonu po sebe nezmenila cenovú politiku za základný model na území USA. Problém je však v tom, že jej môže táto stratégia vzhľadom na rastúcu infláciu negatívne znižovať maržu a tomu sa chce gigant vyhnúť.

Na druhej strane ale platí to, čo sme napísali v minulom článku. Aj keď sa bude skoro určite zdražovať v USA, ešte stále to neznamená, že tieto ceny budú prenesené aj na starý kontinent vrátane Slovenska.

Na Slovensku môže stáť iPhone 15 stále rovnako 

iPhone 15 Pro
Zdroj: AppleInsider

Spoločnosť Apple totiž pomerne dramaticky zvýšila ceny za svoj iPhone v roku 2022, čo bolo spôsobené výrazným oslabením menového kurzu eura voči doláru. Medzičasom sa však situácia upokojila a euro posilnilo o cca 10 %, čo znamená, že firma by nás mohla zo zdržovania vyškrtnúť.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Netreba totiž zabúdať na to, že už aktuálny iPhone 14, ktorý sa na Slovensku predáva oficiálne od 999 € a po zľave od 790 €, je relatívne drahý a ak by jeho cena narástla, určite by to odradilo množstvo spotrebiteľov. To isté platí aj o prevedeniach „Pro“.

Prečítajte si tiež  Poznáme slovenskú cenovku pre AirPods 3. generácie

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše názory, ktoré sa týkajú zdražovania iPhonov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -