Aj medzi zlodejmi sa nájdu ľudia, ktorí dokážu zbabrať snáď úplne všetko. Pekným príkladom je prípad z Medzilaboriec, kde sa muž vlúpal do predajne mobilného operátora. Aj keď sa mu podarilo ukradnúť 14 zariadení, v skutočnosti mal veľkú smolu. Jednalo sa len o nefunkčné makety s nízkou hodnotou!

Zlodej v Medzilaborciach ukradol 14 telefónov. Nemali však hodnotu

Je snáď úplne bežnou praxou, že mobilní operátori a tak isto bežné obchody nevystavujú vo výkladoch a vitrínach skutočné smartfóny. Áno, pár ich tu je no zvyšok sú len takmer bezcenné makety, ktoré nič nedokážu.

Istému pánovi v Medzilaborciach to ale evidentne neprekážalo. Pomocou dlažobnej kocky rozbil dvere u mobilného operátora a vošiel do predajne, kde získal lup v podobe 14 mobilov (a jedného tabletu). Za normálnych okolností by si mohol prilepšiť o stovky až tisíce eur. V tomto prípade si ale narobil len problémy.

Vo všetkých prípadoch sa jednalo o napodobeniny, ktoré slúžia na účely výstavy. Muža to však nezastavilo a vo vyčíňaní pokračoval ďalej. Rovno od mobilného operátora smeroval k miestnemu kvetinárstvu. Na „otvorenie dverí“ použil rovnaký nástroj (dlažobnú kocku) a zvnútra odcudzil darčekový kôš.

V tomto čase však už o všetkom vedela aj policajná hliadka, ktorá ho v podstate počkala pred rozbitým oknom a následne obmedzila na osobnej slobode. O svojom konaní môže teraz premýšľať vo väzení. Polícia muža obvinila z prečinu krádeže za čo mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky…

zdroj

Prečítajte si tiež  Februárové novinky na Netflixe: filmy a seriály, ktoré sa oplatí pozrieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.