Spoločnosť Apple nám prednedávnom ukázala úplne nový MacBook, ktorý je prakticky najtenším počítačom v jej histórií. Aj napriek tomu však ponúka 12″ retina displej, 10 hodinovú výdrž batérie, no a samozrejme neuveriteľne pekný dizajn. každopádne 4K filmy na ňom asi strihať nebudete. Jeho výkon je ešte nižší ako výkon MacBooku Air 2014! 

Procesor

Nový MacBook sa ešte stále nezačal predávať (dátum ani nepoznáme) a tak sa tu naskytá otázka, odkiaľ vlastne vieme, aký bude mať výkon. Je to pomerne jednoduché. Nie len Apple využíva nové procesory od Intelu. Totožný 1,1 Ghz procesor, ktorý nachádzame v základnom MacBooku a s turboboostom ponúka až 2,6 Ghz sa nachádza aj v konkurentovi Lenovo Yoga 3. Vzhľadom na to, že ide o totožný HW, môžme predpokladať, že MacBook bude mať veľmi podobné výsledky Benchmarku. Aj keď zrejme o čosi lepšie, vzhľadom na to, že OS X pracuje úplne ináč ako Windows a počítač s horšími parametrami môže byť častokrát aspoň trochu lepší ako počítač konkurencie (s Windowsom).

- Reklama -

Tak či onak, treba si tiež upresniť, na čo vlastne nový MacBook s 12″ retina displejom vznikol. Nejde o žiaden stroj na strihanie videa či hranie tých najnáročnejších hier. Jediné čo budete s novým MacBookom robiť bude nejaká práca do školy, práce či inde. No a samozrejme prezerať internet. Aj keď je drahý, jeho rozmery sú viac než ideálne!

Benchmark - svetapple.sk
Benchmark – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.