Už dávnejšie sme ťa informovali o tom, že spoločnosť Apple chystá aj menší z dvojice iMacov vybaviť retina displejom, ktorý by mal ponúkať rozlíšenie 4K. V najnovšej 6. bete OS X El Capitan, ktorá vyšla len pár dni dozadu sa podarilo objaviť ďalšie informácie o tom, že spoločnosť skutočne tento počítač ešte počas tohto roka predstaví. Jeho 21,5″ displej ponúkne rozlíšenie 4096 × 2304, vďaka čomu sa zaradí do rodiny Macov s retina displejom.

21,5″ iMac s retina displejom

V OS X El Capitan sa našla ďalšia zmienka o 4K displeji, ktorý musí patriť jedine 21,5″ iMacu, ktorý v súčasnosti nemá retina displej. Vzhľadom na to, že pri 13″ aj 15″ MacBooku rozlíšenie poznáme a najväčší 27″ iMac ponúka 5K, nezostáva nič iné ako predpokladať, že spomínané 4K rozlíšenie, ktoré sa objavilo v novej bete operačného systému patrí práve menšiemu z dvojice iMacov.

- Reklama -

Toto zariadenie v súčasnosti ponúka len FullHD rozlíšenie, čo znamená, že ak ho Apple vybaví rozlíšením 4K (4096 × 2304), bude to obrovským skokom vpred a všetky počítače Mac s výnimkou modelu Air (ktoré už pravdepodobne retinu nedostanú) budú vybavené takýmto displejom. To, kedy presne Apple nový iMac predstaví zatiaľ nevieme, no očakáva sa, že to bude niekedy ku koncu tohto roka po boku nových 27″ iMacov s 5K retina displejom.

Spomínaný dokument v OS X El Capitan - svetapple.sk
Spomínaný dokument v OS X El Capitan – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.