Je to takmer neuveriteľné ale od chvíle ako Steve Jobs vystúpil na pódium, aby svetu predviedol revolúciu, ktorá navždy zmení počítačový priemysel, ubehlo už 31 rokov! Tou revolúciou bol práve počítač Macintosh, ktorý ponúkal intuitívne a veľmi jednoduché používateľské rozhranie. Všetko najlepšie!

24. január 1984

Bolo to veľmi náročné a tím, ktorý na počítači pracoval, bol naozaj tvrdo skúšaný samotným Stevom Jobsom, ktorý nenechal nič na náhodu a bol posadnutý presnosťou, dokonalosťou a samozrejme detailmi, ktoré tento počítač robili naozaj výnimočnými. Počítač bol vyvíjaný prakticky tri roky a mal nahradiť predošlý Apple II a samozrejme nepodarený počítač Lisa. Aj keď sa Stevovi svojou tvrdohlavosťou podarilo priniesť revolúciu, Macintosh nezískal taký úspech, aký by Apple očakávalo. Prečo? Mohol za to predovšetkým John Sculley, ktorého Jobs nenávidel kvôli tomu, že ho vlastne vyhodil z vlastnej spoločnosti. Sculley totiž predtým pracoval v spoločnosti Pepsi a bol najvhodnejším adeptom na vedenie spoločnosti. Teda, aspoň sa tak zdalo, no to je predsa len debata na iný článok. Každopádne, Macintosh mal nakoniec naozaj mastnú cenovku, čo sa podpísalo aj pod jeho naozaj mizernými predajmi.

- Reklama -

Nevadí, na zariadenie, ktoré predstavilo Apple a prakticky spôsobilo technologickú revolúciu len tak ľahko nezabudneme a v našich pamätiach sa udržiava už neskutočných 31 rokov. Tak teda všetko najlepšie Macintosh!

Macintosh Plus - avetapple.sk
Macintosh Plus – avetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.