MacBook je vo svete počítačov veľmi známy pojem. Počítače od Apple sa predávajú dobre ako teplé rožky (aj keď je pravda, že kvôli zastaralej generácií predaje v súčasnosti stagnujú až padajú) a Apple sa chystá na ich veľkú obnovu. Hovoríme teraz konkrétne o modeli Pro, ktorý sa od roku 2011-2012 prakticky nezmenil. Tento rok príde ale aj s novým dizajnom a určite ho ocenia všetci, ktorí naň netrpezlivo čakajú. Prečítaj si 3 dôvody, pre ktoré sa na nový počítač tešíme aj my! 

Dizajn

Tak, ako sme už uviedli v texte vyššie, jedným z hlavných dôvodov, prečo sa na nový počítač tak tešíme aj my je jeho samotný dizajn. Apple vždy vedelo, ako zahrať na citlivé struny zákazníkov, ktorým sú produkty častokrát aj na nič, no siahnu po nich a priplatia stovky eur len preto, lebo sú nádherné a túžia ich mať doma. Súčasné „Pročka“ sú nádherné. Hliníkové telo, Retina displej, pomerne tenká a praktická konštrukcia, toto všetko z nich robí fantastické počítače. Na druhú stranu ale môžu byť ešte lepšie a jednoduchšie. A také aj budú.

- Reklama -

Inšpirované budú samozrejme MacBookom 12″ s Retina displejom, ktorý patrí medzi najtenšie počítače na svete. Je dosť možné, že sa tak dočkáme extrémne ľahkého produktu s fantastickou výdržou batérie. Pravda, nový dizajn prináša aj negatíva a tými sú napríklad USB porty, ktoré žiaľ s príchodom novej generácie nadobro zmiznú a nahradia ich USB-C porty. Je to hold daň, nevadí. Inak by sme sa mali dočkať počítača zrejme aj s novou klávesnicou, ktorá sa nachádza v MacBook 12 s Retina displejom a počítača, ktorý prinesie hneď niekoľko farebných prevedení.

Akonáhle budú nové MacBooky predstavené, sme si istí, že tí ľudia, ktorí na ne už tak dlho čakajú svoje čakanie neobanujú. Budú to must-have produkty!

MacBook - svetapple.sk

Výdrž batérie

Ďalším skvelým benefitom nových počítačov Mac by mala byť lepšia výdrž batérie. Súčasné modely vydržia dlho, poriadne dlho ale tie nové by mohli vydržať ešte dlhšie. Výhodou môže byť druh konštrukcie, ktorú spoločnosť použila aj pri menšom MacBooku. Tá umožňuje, aby sa baterka nachádzala v podstate v celom tele počítača. Apple použije také komponenty, aby to bolo možné docieliť aj tu. Nepôjde teda zrejme len o jeden veľký modul, ale celá batéria bude rozkúskovaná po tele.

Akonáhle zlepší Apple výdrž baterky MacBooku Pro, zlepší tým aj spokojnosť zákazníkov. Tí si určite už dnes nemôžu na nič sťažovať avšak akonáhle im dá Apple ešte viac, spokojnosť pôjde podstatne vyššie. Okrem iného by mala byť batéria o čosi modernejšia a ľahšia ako tá súčasná. Pozitívne by sa to mohlo ukázať na hmotnosti počítača.

MacBook - svetapple.sk

OLED pásik

Tretia vec, ktorá nás na informáciach o novom MacBooku Pro veľmi zaujíma je OLED pásik nachádzajúci sa tesne nad klávesnicou. Tento pásik by mal nahradiť horné „F-kové“ klávesy a počítaču pridať niekoľko užitočných funkcií, ktoré používateľ bude môcť vykonávať svojim prstom. OLED pásik bude fantastickým doplnkom, ktorý isto naláka aj veľké množstvo budúcich majiteľov. Jeho obsah by totižto nemal byť stále rovnaký, zrejme ho bude možné meniť v závislosti od toho, čo na ňom bude chcieť majiteľ v danej chvíli zobrazovať. Na konceptoch a renderoch, o ktoré sa postaral Martin Hajek vyzerá tento prvok fantasticky, uvidíme, čo povie prax.

OLED pásik - svetapple.sk

To sú asi všetky hlavné novinky, ktoré nás na novom počítači lákajú. Samozrejme nájdu sa tu aj iné dôvody, prečo pôjdeme do nového Macu. Budú to procesory, výkon, grafika, možno lepší displej, lepší Force Touch Trackpad. Je toho jednoducho veľa.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.