Som fanúšikom Apple naozaj dlho a používam tieto produkty dennodenne. Vždy som bol fascinovaný, aké úžasné produkty dokážu v Apple vytvoriť a aké úžasné technické riešenia nachádzame v týchto produktoch. Jedným z takých riešení je jednoznačne aj MagSafe, čo je azda najznámejší adaptér na nabíjania do počítača na svete. je to jednoduché, všetko zabezpečujú magnety a pokiaľ náhodou zakopneš v obývačke o kábel, odtrhne sa bez toho, aby so sebou stiahol celý počítač. Táto úžasná vec má však aj svoju temnú stránku.

Pozor na kovové lupiny

Tou tmavou stránkou veci je fakt, že v konektore pracujú naozaj silné magnety a tak pokiaľ budeš mať na stole bordel zo svojej predošlej roboty alebo ti len nejakou náhodou spadne kúsok kovu blízko konektora, je viac než pravdepodobné, že sa zachytí práve na spomínaný konektor a ty budeš mať naozaj veľký problém, lupinu odtiaľ dostať.

Ver mi, viem o čom hovorím. Tento prípad sa mi totižto pred pár dňami naozaj stal a pokiaľ by sa mi po vyše hodine nepodarilo danú „smeť“ z konektora vybrať, asi by som bol nútený odniesť ho do servisu. Prstom, špáradlom a dokonca ani pinzetou totiž daný kúsok kovu vybrať nešiel a ako náhle sa mi ho podarilo dostať do akej takej vzdialenosti od magnetov na to aby som ho mohol vybrať, sila magnetu zapôsobila a lupina sa opäť prichytila na pôvodné miesto. Práve preto odporúčam, aby si si na svoj Mac s takýmto konektorom dával obzvlášť veľký pozor, určite totiž nechceš aby sa ti stalo niečo podobné!

Magsafe - svetapple.sk
Magsafe – svetapple.sk
Magsafe - svetapple.sk
Magsafe – svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Nový macOS 11.3 zistí, či máte dosť batérie pred pracovným stretnutím
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.